captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kredito unija naudinga ir kaimo, ir miesto žmogui

Šiemet Lietuvos kredito unijos mini atgaivintos veiklos dvidešimtmetį. Dabar šalyje veikia 74 unijos iš kurių 62 priklauso Lietuvos centrinei kredito unijai, kasmet renkančiai geriausią uniją.

Antrus metus iš eilės Metų unijos titulą pelnė Raseinių kredito unija. Ji vienija apie 6000 narių, visas turtas siekia 26 mln. eurų. Būdama arčiau žmonių, unija naudinga mokantiems komunalinius mokesčius, pasiimantiems pensijas, paskolas mokslui, būstui įsigyti, smulkiam verslui ar žemės ūkiui vystyti. 

Pastaraisiais metais kaimiškose vietovėse mokyklų ir vaikų darželių tik mažėja. O Pasvalio rajone, Pumpėnuose, nuo šio rudens, po dviejų dešimtmečių pertraukos, pradėjo veikti naujas vaikų darželis. Taip pat svarbu, kad  nuo metų pradžios buvusi vidurinė mokykla tapo gimnazija. Pumpėnuose ir aplinkiniuose kaimuose jaunos šeimos dabar turi pasirinkimą, kur leisti mokytis savo vaikus, kur palikti pačius mažiausius. Gimnazijos patalpose vietos bendruomenės iniciatyva, talkinant apylinkių ūkininkams įrengtos patalpos, nupirkta įranga ir žaislai. Dabar darželyje 18 vaikų, kurių amžius 3–5 metai.  Pumpėnų gimnazijos direktorius Alvydas Matuzevičius tikisi, kad tai  būsimieji gimnazijos moksleiviai, tuo pačiu prisipažįsta, kad dabar jaučiama ir konkurencija, nes palyginti netoli Joniškėlio ir Paįstrio gimnazijos, Pasvalio ir Panevėžio miestai.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, gruodžio 15 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close