captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Lietuva tapo viena pirmųjų šalių, XVI a. pabaigoje priėmusių naująjį, Grigaliaus kalendorių. Tačiau po Lenkijos ir Lietuvos valstybės padalijimų Lietuva buvo padalinta ir kalendorine prasme. Tik prieš šimtą metų, 1915-ųjų lapkritį, visoje Lietuvoje grįžta prie Grigaliaus kalendoriaus. Apie laiko skaičiavimą, Julijaus ir Grigaliaus kalendorius – pirmadienio viktorinoje.

Gruodžio 18-ąją sostinės Šv. Kazimiero bažnyčioje ansamblis „Giesmių tarnai“ kviečia į Advento koncertą, kuriame pirmą kartą Lietuvoje skambės giesmės iš 1646-ųjų „Slavočinskio giesmyno“ – paslaptingieji puslapiai, neseniai atrasti Vroclavo bibliotekos archyvuose. Pokalbis su „Giesmių tarnų“ vadovu Valdemaru Dadėla.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Lietuvių literatūros pasaulį sekantiems šis dviejų gerų rašytojų trečiųjų knygų atsitiktinis susitikimas yra daugiau nei puikus, žadinantis geros literatūros lūkesčius ir, viliuosi, juos patenkinsiantis“, – pastebi literatūros kritikė dr. Jūratė Čerškutė, apžvelgdama trečią Danutės Kalinauskaitės novelių knygą „Skersvėjų namai“ („Tyto alba“) bei Rolando Rastausko esė ir kitų tekstų knygą „Trečias tomas“ („Apostrofa“).

Apie laiko skaičiavimą, Julijaus ir Grigaliaus kalendorius – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ gruodžio 14 d., pirmadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...