captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: kas iš tiesų vyksta už Lietuvos muzikos ir teatro akademijos sienų?

Pastarosiomis savaitėmis kilo didžiulės diskusijos dėl teatro studijų kokybės, dėstytojų ir studentų santykių Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Vieni studentai ir absolventai dalijasi skaudžiomis ir sunkiomis studijų patirtimis, tuo tarpu kiti sako, kad tai aukštos kokybės studijos. Ką apie studijų kokybę parodo šie taip rezonansiškai viešumon iškilę skauduliai?
Lietuvos muzikos ir teatro akademija.
Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

„Visuomenė nebūtinai yra vieninga vertindama vieną ar kitą menininką, bet komisija neturi to išsigąsti. Neturime fokusuotis tik į vardus, kuriuos išgirdus visi turi sudrebėti“, – šių metų sprendimus aiškina Nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos pirmininkas prof. Leonidas Donskis. Ar tikrai taip nutiko?                                    

„Meluočiau, jei sakyčiau, kad žodis vertybė mane nupurto. Man svarbus socialinis jautrumas. Man ne tas pats, kas vyksta žmonių gyvenime, ką jie išgyvena“, – sako poetė Aušra Kaziliūnaitė, kurios poezijos knyga „Mėnulis yra tabletė“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

„Kai sėdime kine, patogiose kėdėse, labai lengva rūšiuoti – tas geras, tas blogas. Bet jei atsidurtume panašiose aplinkybėse, kaip tie personažai, – visai neaišku, kaip elgtumės“, – apie sėkmingą aktoriaus karjerą, ryškiausius vaidmenis pasakoja Vilniuje viešėjęs vienas žymiausių lenkų kino aktorių Robertas Więckiewiczius.

„Visus Lietuvos regionus vienijančiame universalijų lauke kartais taip norisi etnografiškumo, ribų, skirtumų“, – apie fotomenininko Algimanto Aleksandravičiaus vaizdus komentare pastebi menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis.

Laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ pabandysime pasiaiškinti, kas vyksta LMTA. Kokius skaudulius parodė viešos studentų ir absolventų išpažintys apie sudėtingus dėstytojų ir studentų santykius, studijų kokybę? Ar tai sisteminės problemos? Apie tai diskutuosime su LMTA Teatro ir kino fakulteto dekane Elona Bajoriniene, režisiere Karolina Žernyte, teatrologe doc. Ramune Balevičiūte ir režisieriumi bei teatro pedagogu prof. Jonu Vaitkumi.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – gruodžio 12 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gruodžio 13 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...