captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Metų knygos rinkimuose – Valdo Papievio „Odilė, arba Oro uostų vienatvė“

„Išorinis siužetas – ne mano arkliukas. Patys savaime faktai, kad ir kokie jie būtų netikėti, manęs nedomina. Ar nėra taip, kad patys svarbiausi dalykai nutinka tuomet, kai niekas nenutinka?“ – pastebi Valdas Papievis.
Rašytojas Valdas Papievis.
Rašytojas Valdas Papievis.

„Mūsų seneliai, tėvai sako, kad žiemos nebe tokios, kaip buvo, šilta, nebėra sniego, ir mes nebežinome, kaip sodinti tam tikrus augalus, nes jie pražysta nelaiku – tai yra realūs klimato kaitos požymiai. Ir jie gali keisti visą supratimą, kaip mes toliau tvarkysime savo žemės ūkį, ką valgysime, kaip švęsime Kalėdas. Juk kai kurios tradicijos yra kilusios iš labai aiškių gamtinių sąlygų, kurios dabar jau dingsta. Dėl to mums reikia persvarstyti tam tikrus dalykus, prie kurių esame įpratę“, – kaip lietuvių identitetą keičia klimato kaita, svarsto režisierė Aistė Ptakauskė, pristatanti meninę provokaciją klimato kaitos tema „Niekas neamžina“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Dabar leidžiamos pasakos yra labai nusaldintos, nudailintos, per daug suadaptuotos, tokios atrodo labai nenatūralios. Juk turi būti kažkokia riba tarp visiškos autentikos ir nudailinimo“, – pastebi pasakų tyrinėtoja, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto darbuotoja Jūratė  Šlekonytė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie pasakas.

„Išorinis siužetas – ne mano arkliukas. Patys savaime faktai, kad ir kokie jie būtų netikėti, manęs nedomina. Ar nėra taip, kad patys svarbiausi dalykai nutinka tuomet, kai niekas nenutinka?“ – pastebi Valdas Papievis, kurio romanas „Odilė, arba Oro uostų vienatvė“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose. Pokalbis su autoriumi apie romano temas ir pasakojimo būdą, rašytojo santykį su kūriniu ir norą pasidalinti savo kūryba su skaitytojais.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ gruodžio 9 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/  

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...