captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsai“: verta ar ne grįžti prie baudos balų sistemos?

Nauja vairuotojams taikomų baudos balų sistema vertinama prieštaringai. Dar 2008-aisiais ši tvarka buvo panaikinta ir pakeista griežtesnėmis baudomis. Dabar vėl bandoma įrodyti, kad senoji nuobaudų tvarka buvo efektyvesnė. Bet tai įtikina ne visus. Kokie numatomos pertvarkos, jei ji tokia bus, privalumai ir trūkumai?
R. Gečiūnaitės (DELFI) nuotr.
R. Gečiūnaitės (DELFI) nuotr.

Sveikatos apsaugos ministerija siūlo keisti bazinės vaisto kainos skaičiavimo metodiką. Jos tikslas – mažinti kompensuojamųjų vaistų kainas bei pacientų priemokas. Kokia tai metodika?

Antradienį dvi pamokos nevyks keliuose šimtuose Lietuvos mokyklų, t.y. apie 16 proc. ugdymo įstaigų. Prie šios akcijos prisijungusios pedagogų profesinės sąjungos tokiu streiku siekia atkreipti valdžios dėmesį į prastą švietimo sistemos padėtį. Tuo metu ŠMM pabrėžia, kad pedagogai rengia streiką nepaisydami, jog Vyriausybė skyrė papildomus 10 mln. eurų profesinių sąjungų reikalavimams tenkinti.

Tarptautinei antikorupcijos dienai skirtoje konferencijoje Teisės institutas pristatys tyrimą apie korupcijos paplitimą privačiame sektoriuje.

Mokslininkai žada, kad, panaudojant universalias ląsteles, greitai bus galima atkurti pažeistus žmonių organus ir gydyti tokias ligas kaip Alzhaimeris bei Parkinsonas. Žmogaus kamieninių ląstelių tyrimai – gana nauja, daug žadanti ir sparčiai besiplėtojanti sritis. Vienus ji žavi, o kitus baugina. Kodėl? Apie tai Vaida Pilibaitytė kalbino Inovatyvios medicinos centro mokslininką dr. Algirdą Žiogą. Beveik du dešimtmečius praleidęs Šveicarijoje, jis grįžo tęsti šios srities tyrimų į Lietuvą. 

Popiežius Pranciškus oficialiai pradeda neeilinius jubiliejinius Gailestingumo metus.

LRT RADIJAS tęsia dokumentinių laidų ciklą apie migraciją „Sienos ir žmonės“. Kolegė Indrė Anskaitytė lankėsi Italijos saloje Sicilijoje, kuri tapo prieglobsčiu šimtams tūkstančių migrantų. Du trečdaliai pabėgėlių į Įtaliją atvyksta iš skurdo ir neramumų lydimos Afrikos. Kokius kelius turi nueiti migrantai, kad pasiektų išsvajotąją Europą? Ir kokia realybė juos pasitinka Italijoje?

Laidą veda Saulius Liauksminas, Gabija Narušytė. Prodiuserė Aušra Jūraitė.

„Ryto garsai“ gruodžio 8 d., antradienį, nuo 06.30 iki 10.00 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close