captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Jaunojo menininko premija – Neringai Černiauskaitei

„Blogas šiuolaikinis menas yra toks, kuris paviršutiniškai naudojasi jau veikiančiomis meno strategijomis. Jis turi kalbėti apie universalesnius dalykus, tuos, kurie dar tik ateis“, – teigia šiemet Jaunojo menininko premiją laimėjusi Neringa Černiauskaitė.
Jaunojo menininko premiją laimėjusi Neringa Černiauskaitė.
Jaunojo menininko premiją laimėjusi Neringa Černiauskaitė.

„Komikso žanras žavingas ir genialus tuo, kad kiekviename kadre ne tik pasakomi, bet ir pavaizduojami esminiai naratyvo epizodai. Apčiuopti aktualią problemą, „ištraukti“ esmę ir tada kadras po kadro, puslapis po puslapio sudėlioti istoriją – tai be galo imlus laikui ir kruopštus darbas“, – sako parodos „Baltijos iliustracija. Komiksai“ kuratorė Ula Šimulynaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Per visą Vilniaus istoriją, beveik septynis šimtmečius – jei skaičiuosim nuo Gedimino laiškų – mieste nebuvo pastatyta atskirai stovinti, tik muzikai skirta salė. Sostinėje nėra nei kur groti, nei kur klausytis klasikinės ir naujos muzikos“, – besižvalgydamas po Vilniaus koncertines erdves, konstatuoja menotyrininkas Ernestas Parulskis.

„Blogas šiuolaikinis menas yra toks, kuris paviršutiniškai naudojasi jau veikiančiom meno arba kūrybinėm strategijom. Jis pasakoja apie dalykus, kurie yra akivaizdūs ir visiems pakankamai žinomi, arba yra pernelyg subjektyvus ir tampa tik saviraiškos priemone. Geras šiuolaikini menas turi kalbėti apie universalesnius dalykus arba dalykus, kurie dar tik ateis, pasiūlyti kažkokį alternatyvų buvimo būdą pasaulyje“, – teigia šiemet Jaunojo menininko premiją laimėjusi šiuolaikinio meno kūrėja bei kritikė, publicistė ir parodų kuratorė Neringa Černiauskaitė.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ gruodžio 8 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...