captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija": apie nematomą sovietmečio visuomenę

Vis daugiau sulaukiame mokslinių studijų, kuriose tyrėjai drąsiai, įvairiais pjūviais atskleidžia sovietmečio laikotarpio ypatumus.

Poreikis yra didžiulis – pažinti mūsų visuomenės atmintyje dar labai gyvą, tačiau sunkiai suvokiamą laiką, atverti nematomą gyvenimo sovietmečiu pusę su gausybe paslėptų, nutylėtų, dažnai neįvertintų, tačiau įdomių ir svarbių reiškinių. Ir tai intriguoja ne tik tuo metu gyvenusius žmones, bet ir jaunąją kartą, kuriai šis laikotarpis pažįstamas tik iš knygų ar pasakojimų.

Tarpdisciplininė mokslininkų grupė iš istorikų, politologų ir sociologų, pasitelkusi sakytinės istorijos ir archyvinę medžiagą, apklausų duomenis knygoje „Sąjūdžio ištakų beieškant“ pabandė atkurti sovietmečio visuomenės paveikslą ir tą darbą sėkmingai pratęsė naujai pasirodžiusioje studijoje „Nematoma sovietmečio visuomenė“. Tyrėjų dėmesį patraukė tai, kas buvo giliai paslėpta nuo režimo akių.

Keletą įdomesnių vienos iš autorių prof. Ainės Ramonaitės įžvalgų apie nematomą sovietmečio visuomenę pristatysime šioje laidoje.

Ved. Inga Berulienė.

„Gyvoji istorija" – gruodžio 11 d., penktadienį, 16.05 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gruodžio 11 d. 20.20 val. ir gruodžio 12 d. 04.05 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close