captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“ – apie Modernaus meno centro viziją – LRT

„Jokio skepsio. Mūsų modernizmas absoliučiai puikus ir kokybiškas. Jis tarptautinis ir kartu periferinis, truputį kaimiškas, todėl ir yra įdomus. O šiuo metu buvimas periferijoje įgauna vis daugiau susidomėjimo pasauliniame meno kontekste, taigi turime visas galimybes būti garsūs“,– sako Modernaus meno centro kūrėjai Danguolė ir Viktoras Butkai.
Architekto D. Libeskindo Modernaus meno centro pastato projektas.
Architekto D. Libeskindo Modernaus meno centro pastato projektas.
Seinų lietuviai pasakoja, kad dar prieš dvidešimt metų Seinuose už kalbėjimą lietuviškai galėjo išvyti iš parduotuvės. O šiandien miestelio prekybos centre ir turguje lietuvių kalba susišnekėsite gana nesunkiai. Kas lėmė tokius pokyčius? Tęsiame pasakojimų ciklą apie Seinuose gyvenančią lietuvių bendruomenę.
 
„Labai gaila stebėti, kaip Mažojoje Lietuvoje baigia išnykti germaniški ženklai, tad norisi juos įamžinti bent dvasiniu pavidalu. Manau, Klaipėdos dramos teatras ateityje turėtų išnaudoti šio regiono specifiką“, – sako režisierius Gytis Padegimas, kurio spektaklis „Karalienė Luizė“ – pirmoji premjera po rekonstrukcijos atidarytame Klaipėdos dramos teatre. 
 
„Knyga prasidėjo nuo mano dukrų kalbos, kaip jos jaučiasi kalbėdamos lietuviškai, ką joms reiškia gyventi dviejose kultūrose, ką man reiškia taip gyventi“, – knygos „Iš dviejų renkuosi trečią. Mano mažoji Odisėja“ idėją apibūdina rašytoja, vertėja Dalia Staponkutė. Tęsiame pažintį su akcijoje „Metų knygos rinkimai“ dalyvaujančių knygų autoriais.
 
„Per visą Vilniaus istoriją, beveik septynis šimtmečius – jei skaičiuosim nuo Gedimino laiškų – mieste nebuvo pastatyta atskirai stovinti, tik muzikai skirta salė. Sostinėje nėra nei kur groti, nei kur klausytis klasikinės ir naujos muzikos“,– besižvalgydamas po Vilniaus koncertines erdves, konstatuoja menotyrininkas Ernestas Parulskis.
 
„Jeigu pasižiūrėtume į pasaulinę praktiką, geriausi pavyzdžiai, kada išlaikyti geriausi interjerai -  jie išlaikyti dėka žmonių sąmoningumo. Žmonės, saugodami svarbiausius savo šeimos paliktus elementus, juos palieka kaip savo atmintį, o kartu tai yra ir bendra valstybės atmintis – tie mažyčiai segmentai sudaro bendrą laikmečio dvasią”, – sako architektūrologas dr. Vaidas Petrulis.
 
„Anksčiau kolekcionuoti meną buvo paprasčiau: aiškūs kanonai – Kisarauskas, Gudaitis, Švėgžda... Jie gali nepatikti, tačiau nuo to jų vertinimas nepasikeis. O dabar jaunieji  neturi hierarchijos – neaišku, kurie išliks, kurie taps žvaigždėmis. Taigi mes rizikuojame, bijome apsirikti, bet tikime, kad  mūsų kolekcijoje jau irgi yra būsimieji gudaičiai,  kisarauskai...“ – sako Modernaus meno centro įkūrėjai, kolekcininkai Danguolė ir Viktoras Butkai, su kuriais susitiksime laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“.
 
 
Ved. Gailutė Jankauskienė.
 
„Kultūros savaitė“ –  gruodžio 5 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.
Laida kartojama gruodžio 6 d. 00.05 val.
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...