captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: Radioaktyvi mediena: kaip saugomės tokio kuro?

Mediena kurui į mūsų šalį įvežama ir iš tų regionų, kurie galimai buvo užteršti radioaktyviosiomis medžiagomis po Černobylio atominės elektrinės avarijos.

Kadangi radioaktyviosiomis medžiagomis gali būti užteršta įvežama mediena, jos pelenuose, kurie naudojami statybose ar žemės ūkyje kaip trąša, gali koncentruotis radioaktyviosios medžiagos. Kokia sienos apsaugos sistema saugo mūsų valstybės sieną, kad tokie kroviniai į mūsų šalį nepatektų, kokia jonizuojanti spinduliuotė yra galima, reikia mums dėl to nerimauti ar ne – apie tai laidoje paaiškins Radiacinės saugos centro Ekspertizės ir apšvitos stebėsenos departamento direktorius Julius Žiliukas.

Medus vadinamas „vaistu nuo devynių ligų“. Ar tikrai? Apie medų laidoje pasakos medicinos mokslų daktaras, fitoterapeutas Juozas Vasiliauskas ir Vilniaus universiteto onkologijos instituto fitoterapeutas Juozas Ruolia.

 Ved. Rasa Pekarskienė

„Sveikata“ – gruodžio 5 d., šeštadienį, 11.05 val. per LRT RADIJĄ. Laida kartojama gruodžio 10 d. 15.05 val. ir gruodžio 11 d. 00.05 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...