captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Spalio 28-osios naktį atšaukiamas vasaros laikas. Medikai tvirtina, jog ekonominis efektas neatperka rodyklių sukiojimo sukeliamo streso. Tad – verta ar ne kiekvieną rudenį bei pavasarį jas sukinėti? Apie tą „nepastovųjį“ laiką – pirmadienio viktorinoje.
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Štai ir vėl sukame laikrodžių rodykles, šįkart – viena valanda atgal: spalio 28-osios naktį Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, atšaukiamas vasaros laikas. Teigiama, kad laikrodžio rodyklių sukiojimas leidžia ilgiau naudotis šviesiu paros metu, taupyti elektros energiją, būti geresnės nuotaikos ir darbingesniems. Tačiau medikai tvirtina, jog ekonominis efektas neatperka rodyklių sukiojimo sukeliamo streso. Tad – verta ar ne kiekvieną rudenį bei pavasarį jas sukinėti? Apie tą „nepastovųjį“ laiką – pirmadienio viktorinoje.

Spalio 29 ir 30 dienomis Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje Vilniuje vyks neįprastas renginys. Čia bus rodomas spektaklis „Post scriptum“ pagal ispano Miguelio Delibeso romaną „Penkios valandos su Mariju“. „Draminiam monologui Šlapelių namas pasirinktas neatsitiktinai. Jo sienos išsaugojo čia gyvenusių, kūrusių ir viešėjusių Lietuvos šviesuolių atminimą, muzikos ir gimtosios kalbos skambesį“, – teigia spektaklio režisierė ir aktorė Eglė Tulevičiūtė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Naujų knygų apžvalgoje – Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos redaktorė, literatūros kritikė Janina Riškutė apie keturis romanus: Liudo Gustainio „Dagilio, šuns ir kiti šešėliai“, Juttos Noak „Petitio“, Vaidos Marijos Knabikaitės „Gulbės sparnu palytėtos“ ir Kubos rašytojo Reinaldo Areno „Kai ateis naktis“.

Štai ir vėl sukame laikrodžių rodykles, šįkart – viena valanda atgal: spalio 28-osios naktį Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, atšaukiamas vasaros laikas. Teigiama, kad laikrodžio rodyklių sukiojimas leidžia ilgiau naudotis šviesiu paros metu, taupyti elektros energiją, būti geresnės nuotaikos ir darbingesniems. Tačiau medikai tvirtina, jog ekonominis efektas neatperka rodyklių sukiojimo sukeliamo streso. Nėra ir receptų, kaip atsikratyti dirglumo ar nemigos, kurie gresia persukus rodykles. Tad – verta ar ne kiekvieną rudenį bei pavasarį jas sukinėti? Apie tą „nepastovųjį“ laiką – pirmadienio viktorinoje.

 

 

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ spalio 29 d., pirmadienį, nuo 8.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

 

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close