captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Lietuvos baletui – 90

Lietuvos scenografijos ir choreografijos tyrinėtojo dr. Helmuto Šabasevičiaus teigimu, „nors Lietuvos baletas savo istoriją skaičiuoja nuo 1925 metų gruodžio 4 dienos, kai Valstybės teatre Kaune pirmą kartą žiūrovams buvo parodytas Leo Delibes‘o baletas „Kopelija“, šokio kultūros apraiškų gausu ir ankstesniuose Lietuvos meno istorijos amžiuose“.

„Istorinė literatūra, be abejonės, labai svarbi, bet yra konkreti pjesė ir konkrečios aktorinės užduotys. Tai yra visų pirma išrašytas vaidmuo, jis nėra nei padrikas, nei fragmentiškas. Jisai suteikia galimybę man tapyti labai plonu teptuku“, – sako aktorė Inga Jankauskaitė, Klaipėdos dramos teatre sukūrusi Karalienės Luizės vaidmenį spektaklyje pagal Arvydo Juozaičio istorinę dramą „Karalienė Luizė“.

Kultūros savaitraščių apžvalga“ „Nemunas“, „7 meno dienos“, „Šiaurės Atėnai“, „Literatūra ir menas“.

50-ies metų jubiliejų pasitinkantis džiazo pianistas, kompozitorius ir pedagogas Egidijus Buožis juokauja, kad „šie metai buvo riebūs, bet sėja – ilga“. Apie jubiliejui skirtą koncertą, tokį „truputį iškilmingą gimtadienį“ pokalbis studijoje.

Lietuvos scenografijos ir choreografijos tyrinėtojo dr. Helmuto Šabasevičiaus teigimu, „nors Lietuvos baletas savo istoriją skaičiuoja nuo 1925 metų gruodžio 4 dienos, kai Valstybės teatre Kaune pirmą kartą žiūrovams buvo parodytas Leo Delibes‘o baletas „Kopelija“, šokio kultūros apraiškų gausu ir ankstesniuose Lietuvos meno istorijos amžiuose“. Apie profesionalaus baleto raidą pokalbis studijoje.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ gruodžio 4 d., penktadienį, nuo 8.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...