captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žinių amžiuje“ – apie Jungtinį gamtos tyrimų centrą

„Per visą Lietuvos mokslo istoriją tokių didžiulių investicijų dar nebuvo. Dabar mes privalome atlikti namų darbus, nes kitos progos gali ir nepasitaikyti“, – sako Jungtinio gamtos tyrimų centro (JGTC) direktorius akademikas habil. dr. Mečislovas Žalakevičius.
Gamtos tyrimų centro Ekologijos instituto Molekulinės ekologijos laboratorija.
Gamtos tyrimų centro Ekologijos instituto Molekulinės ekologijos laboratorija.

Mokslo, studijų ir verslo slėnyje „Santara“ įkurtame Jungtiniame gamtos tyrimų centre, Ekologijos institute, įrengta nauja moderni įranga, padėsianti mūsų mokslininkams labiau integruotis į tarptautinio mokslo erdves. Studentams, doktorantams, mokslininkams duris atvėrė P. B. Šivickio parazitologijos, Cheminės ekologijos ir elgsenos, Molekulinės ekologijos laboratorijos.

„Pagaliau susivokta, kad visi mokslai turi teisę gyvuoti, nors yra manančiųjų, kad kai kurių mokslo sričių traukinys nuvažiavo. Per visą Lietuvos mokslo istoriją tokių didžiulių investicijų dar nebuvo. Dabar mes privalome atlikti namų darbus, nes kitos progos gali ir nepasitaikyti“, – sako Gamtos tyrimų centro direktorius akademikas habil. dr. Mečislovas Žalakevičius.

Anot akademiko P. B. Šivickio laboratorijos vedėjo akademiko habil. dr. Gedimino Valkiūno, kraujo parazitų biologijos specialisto, mokslininkai reklamos nedaro, pasiekimai atsispindi darbuose, t.y. moksliniai straipsniai tarptautiniuose mokslo žurnaluose, kurie  ir garsina Lietuvos mokslą visame pasaulyje.

Cheminės ekologijos ir elgsenos laboratorijos vedėjas  akademikas prof. habil. dr. Vincas Būda tarptautinėje mokslo erdvėje garsėja ne tik tirdamas vabzdžių, kaip organizmų elgsenos ekologinius ir evoliucinius aspektus, bet ir gyvūnų, pavyzdžiui, žirgų ar augalų.

Habil. dr. Dalius Butkauskas vadovauja Molekulinės ekologijos laboratorijai. Pagrindinė mokslinių tyrimų kryptis yra vandens, vištinių ir pelkinių paukščių bei kitų sistematinių gyvūnų grupių genetinė įvairovė ir jos formavimasis.

Gamtos tyrimų centro direktoriaus pavaduotojas prof. habil. dr. Sigitas Podėnas sako, kad šio centro įkūrimas tapo svaria mokslo, studijų ir verslo parko „Santara“ dalimi, kur susitiks studentai, doktorantai, mokslininkai, verslininkai.

Jungtinį gamtos tyrimų centrą sudaro Botanikos, Ekologijos bei Geologijos ir geografijos institutai.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Žinių amžius“ trečiadienį, spalio 31 d, 16.03 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

                     

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close