captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žmonės ir idėjos“: miškų ir istorijos gaisrai Indonezijoje

Kaip sumažinti klimato kaitą ir neteisingumą?  

Kol pasaulio valstybių atstovai siekia sutarimo Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencijoje Paryžiuje, keliausime į Indoneziją. Didžiausioje Pietryčių Azijos ekonomikoje atogrąžų miškų gaisrai šiemet tapo ekologine katastrofa, dėl kurios mirė žmonės, žuvo gyvūnai, sumažėjo biologinė įvairovė, o į aplinką pateko tiek anglies dvideginio, kad Indonezija iš šeštos vietos šalių-klimato keitėjų lentelėje pašoko į ketvirtą.

Miškų gaisrus Indonezijoje sukelia žmonės, žmonės galėtų juos ir sustabdyti. Kaip istorija, tiksliau, istorijos nepripažinimas, kultūra ir korupcija veikia klimato kaitą? Ar teisingumas žmonėms galėtų paskatinti teisingumą gamtai?

Apie tai mintimis dalinsis VDU aplinkosaugos organizavimo magistrantas Žymantas Čekas, neseniai grįžęs iš Indonezijos, kur studijavo ir atliko praktiką Borneo saloje pas žymią orangutanų tyrinėtoją prof. Birutę Galdikas, bei Goda Jurevičiūtė, praleidusi Indonezijoje beveik metus ir atidžiai stebinti Tarptautinio žmonių tribunolo dėl 1965 metų žudynių Indonezijoje procesą.

Ved. Audra Čepkauskaitė. 

„Žmonės ir idėjos“ –  gruodžio 2 d., trečiadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama gruodžio 3 d. 00.00 val. ir sekmadienį, gruodžio 5 d., 11.05 val.

https://www.facebook.com/pages/%C5%BDmon%C4%97s-ir-id%C4%97jos-Radijo-laida-per-Klasik%C4%85/143506799034353

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...