captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Metų knygos rinkimuose – Tomo Vaisetos „Paukščių miegas“

„Skaitydamas istorinius tekstus patiriu tokią tikrų išgyvenimų ataką, kad po kurio laiko reikia su tuo ką nors daryti. Antra vertus, istorijos mokslas turi griežtas ribas, tad išplėtoti tam tikras istorines aplinkybes padeda literatūrinė vaizduotė“, – pasakoja istorikas Tomas Vaiseta.
Tomas Vaiseta.
Tomas Vaiseta.

„Sudėtingiau ispaniškai perteikti tuos gamtos vaizdus, kai aprašoma žiema, tokia, kurios ispanai niekada nėra matę – tuomet reikia ir garsus sukurti, ir bandyti perteikti tą visą vaizdą, tarkim, ledo. Tai buvo tikras iššūkis“, – prisimena Kristijono Donelaičio „Metų“ vertėja į ispanų kalbą Carmen Caro Dugo. Su rubrika „Kalbos rytas“ – pokalbis su vertėja.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Kadangi projektas edukacinis, siekiame dalyvius supažindinti su įvairių epochų kūriniais. Ne viena šiemet pasirinkto Gabrielio Fauré „Requiem“ dalis priklauso gražiausių klasikos melodijų lobynui“, – sako projekto „Klasika visiems“ sumanytoja, Vilniaus universiteto chorų vadovė, dirigentė Rasa Gelgotienė.

„Skaitydamas istorinius tekstus patiriu tokią tikrų išgyvenimų ataką, kad po kurio laiko reikia su tuo ką nors daryti. Antra vertus, istorijos mokslas turi griežtas ribas, tad išplėtoti tam tikras istorines aplinkybes padeda literatūrinė vaizduotė“, – pasakoja istorikas Tomas Vaiseta, kurio debiutinė prozos knyga „Paukščių miegas“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla) dalyvauja Metų knygos rinkimuose. Pokalbis su T. Vaiseta apie kūrybą inspiruojančius istorinius įvykius bei istorijos ir literatūros santykį.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ gruodžio 2 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close