captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija“: apie kolekcininko kabinetą

Nuo asmeninio archyvo iki nemažos apimties rinkinio – kunigo Pranciškaus Tičkovskio kolekcija pirmą kartą ją pamačiusius stebina savo įvairumu, perteikia šio kolekcininko nuolatinį domėjimąsi dažnai ne vieną savininką pergyvenusiais senaisiais rankraščiais, spaudiniais ir meno kūriniais.
Bažnytinio paveldo muziejaus nuotr.
Bažnytinio paveldo muziejaus nuotr.

Šiai kolekcijai surinkti buvo reikalingas ne tik įvairių kalbų mokėjimas, bet ir žinios, ir nuolatinis bendravimas su jį supusiais žmonėmis.

XX a. 4-ajame dešimtmetyje kunigo Pranciškaus Tičkovskio rinkiniai buvo padovanoti Vrublevskių bibliotekai. Tuomet nesuspėta jų sujungti ir aprašyti kaip kolekcijos. Nemaža dalis dokumentų 1981 m. buvo įtraukti į Pranciškaus Tičkovskio fondą. Kiti liko be savininko ženklų, tad šiandien juos nelengva atpažinti.

Laidoje papasakosime nueitą mokslinio tyrimo kelią nuo fondų iki šiuolaikiškos atraktyvios ekspozicijos Bažnytinio paveldo muziejuje.

Apie kolekcininką, kurio palikimas svarbus kaip XX a. pradžios pažinimo šaltinis, kalbėsime su parodos autore, LMA Vrublevskių bibliotekos mokslo darbuotoja Neringa Markauskaite ir Sigita Maslauskaite-Mažyliene, Bažnytinio paveldo muziejaus vadove.

Ved. Inga Berulienė.

„Gyvoji istorija" gruodžio 4 d., penktadienį, 16.05 per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama penktadieniais 20.20 val. ir šeštadieniais 04.05 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...