captcha

Jūsų klausimas priimtas

LRT RADIJAS transliuos dokumentikos ciklą „Sienos ir žmonės“

Gruodžio 1 d., antradienį, LRT RADIJAS pradeda dokumentinių laidų ciklą apie migraciją „Sienos ir žmonės“, kuriame klausytojai turės galimybę prisiminti istorijos pamokas, išgirsti pabėgėlių istorijas bei savo šalis palikusių žmonių pasakojimus iš Italijos ir Vokietijos.
Mstyslavo Chernovo nuotr.
Mstyslavo Chernovo nuotr.

Apžvalgininkai prognozuoja, kad penktus metus besitęsiančio konflikto Sirijoje artimiausiu metu nepavyks išspręsti. Karas, pražudęs tūkstančius gyvybių ir milijonus palikęs be namų, sukėlė neregėtą migrantų krizę regione. Į Europą plūstant pabėgėliams, Bendrijos šalys narės ieško būdo, kaip ją spręsti. Tuo metu LRT RADIJO kalbinti pašnekovai primena istoriją ir tikina, kad Europa yra susidorojusi su toli gražu ne tokio masto krizėmis.

Italija – viena iš daugiausiai migrantų ir pabėgėlių sulaukiančių šalių. Į šią šalį atvyksta ypač daug žmonių iš Afrikos regiono, kurio šalis nuolat alina konfliktai ir skurdas. Tačiau senajame žemyne desperatiškai prieglobsčio ieškantiems afrikiečiams ypač sunku jį gauti, nes pirmenybė teikiama sirams, irakiečiams ir afganistaniečiams. Italijoje apsilankiusi LRT RADIJO žurnalistė ieškojo atsakymo į klausimą, ką tenka patirti žmonėms, bandantiems gauti prieglobstį Europoje.

Tuo metu savo sienas atvėrusi Vokietija šiemet laukia daugiau kaip 800 tūkstančių pabėgėlių. Šalies žiniasklaida prognozuoja, kad jų gali būti dvigubai daugiau. Bavarijos žemės premjeras ragina riboti priimamų migrantų srautą, o kanclerė Angela Merkel pasisako prieš tai, kad Europa virstų neįžengiama tvirtove. Kaip šaliai pavyks susitvarkyti su šiais iššūkiais? Apie tai rengiamas pasakojimas iš Miuncheno.

Kitąmet Lietuvoje laukiami pirmieji karo pabėgėliai iš kiek daugiau kaip tūkstančio, kuriuos šalis įsipareigojo priimti per dvejus metus. Užsieniečių integracijos patirties turinčių organizacijų atstovai nuogąstauja, kad nei šalies visuomenė, nei institucijos dar nėra tam pasirengę. Kas padaryta, kad šie žmonės galėtų pradėti gyvenimą iš naujo mūsų šalyje? Kokios patirtys tų, kurie šia gyvena jau ne vienerius metus?

Radijo dokumentikos ciklas „Sienos ir žmonės“ gruodžio antradieniais laidose „Ryto garsai“ 09.30 val. ir „Lietuvos diena“ 13.30 val. bei sekmadieniais 11.05 val. per LRT RADIJĄ.

Laidų archyvas: http://www.lrt.lt/mediateka/irasai#/content/radijo%20dokumentika

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...