captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: klimato kaitos konferencijos lūkesčiai

Pasaulinė meteorologijos organizacija skelbia, kad šie metai gali būti šilčiausi planetos istorijoje. Šiltnamio dujų išmetimai planetoje taip pat muša rekordus. Specialistų teigimu, jei šalys nesiims veiksmų stabdyti klimato kaitą, netolimoje ateityje vis daugiau planetos gyventojų kentės dėl tokių ekstremalių reiškinių kaip audros, karščio bangos, potvyniai ir sausros.

Nors aktuali daugeliui, greičiausiai ši žinia pirmiausia skirta pasaulio šalių lyderiams, kurie lapkričio 30 d. renkasi į aukšto lygio susitikimą Paryžiuje. Po teroro išpuolių atsigaunančioje Prancūzijos sostinėje prasideda  dvi savaites truksianti Jungtinių Tautų Klimato kaitos konferencija.

Daugiausia ginčų galima tikėtis dėl pinigų, LRT RADIJUI sako klimatologas Justinas Kilpys. „Nėra klausimo, kad nereikia spręsti klimato kaitos problemos, kad klimato kaita nesukelia pavojingų meteorologinių reiškinių ar problemų sveikatai. [...] Nesutariama dėl to, kas ir ką turėtų daryti, t. y. ar besivystančios šalys, ar turtingos šalys, ar visos šalys. Ir kas už tai mokės“, – kalba klimatologas.

Profesorius Niklas Hoehne iš Naujojo klimato instituto nuogąstauja, kad artimiausioje ateityje šalių vadovų darbotvarkėse klimato kaitai teks konkuruoti su pasaulyje augančia įtampa dėl terorizmo grėsmės.

Išsamiau apie tai, kodėl svarbu pasiekti susitarimą – laidoje „Vienkartinė planeta“ pirmadienį, 16.05 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama antradieniais 04.05 val. ir sekmadieniais 06.30 val.

Vedėja Vaida Pilibaitytė.

https://www.facebook.com/vienkartine.planeta

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close