captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Žygimantas Augustinas ir jo „Vaizdo poreikis“

„Meninio tyrimo „Vaizdo poreikis“ objektas – žmogaus tikėjimas ir nepasitikėjimas vaizdu. Žmogaus sukurtuose vaizduose slypintis objektyvumo neįmanomumas ir subjektyvumo tragikomiškumas atskleidžiamas išrandant ir išbandant įvairias portretavimo strategijas. Projekto tikslas – eksperimentiškai išnagrinėti, kaip subjektyvus vaizdas funkcionuoja objektyvumo ir moksliškumo diskurse“, – aiškina tapytojas ir grafikas Žygimantas Augustinas, pirmasis Lietuvoje siekiantis meno daktaro laipsnio.
Tapytojas ir grafikas Žygimantas Augustinas. A. Valiaugos nuotr.
Tapytojas ir grafikas Žygimantas Augustinas. A. Valiaugos nuotr.

Kauno valstybinis muzikinis teatras stato miuziklą „Karmen“ pagal Prospero Mérimée (Prosper Merimė) romaną, tik visa istorija apie aistringą gražuolę Kęstučio Jakšto režisuotame scenos pastatyme keliasi į mūsų laikus. Pasak režisieriaus, „prancūzo Merimė novelė mums davė tik pagrindinių veikėjų charakteristikas ir istorijos esmę. Naujajame miuzikle herojų tarpusavio santykiai, raida kreipiama gerokai nūdienai artimesne linkme“.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „7 meno dienos“, „Literatūra ir menas“.

„Mes manome, kad didžiąją dalį informacijos suvokiame per regėjimą ir net nesusimąstome, kiek svarbi yra klausa. Jeigu atsistotume vidury miesto, darbinėje ar kitoje aplinkoje, tada suvoktume, kad garsiniu požiūriu aplinką pradedame pažinti tarsi iš naujo“, – tikina eksperimentinės muzikos propaguotojas ir kūrėjas Donatas Bielkauskas, kviečiantis pažinti Klaipėdos garsovaizdį ir pasiklausyti koncerto „Klaipėda. Negirdimas garsas“.

„Meninio tyrimo „Vaizdo poreikis“ objektas – žmogaus tikėjimas ir nepasitikėjimas vaizdu. Žmogaus sukurtuose vaizduose slypintis objektyvumo neįmanomumas ir subjektyvumo tragikomiškumas atskleidžiamas išrandant ir išbandant įvairias portretavimo strategijas. Projekto tikslas – eksperimentiškai išnagrinėti, kaip subjektyvus vaizdas funkcionuoja objektyvumo ir moksliškumo diskurse“, – aiškina tapytojas ir grafikas Žygimantas Augustinas, pirmasis Lietuvoje siekiantis meno daktaro laipsnio. Apie meną, kaip mokslą, ir mokslą, kaip meną pokalbis studijoje.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ lapkričio 27 dieną, penktadienį, nuo 8.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...