captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: didelis augalininkystės ūkis apseina ir be europinės paramos

Vilkiškių kaimo 700 ha augalininkystės ūkio šeimininkas Stanislovas Aleksandravičius niekada neėmė europinių paramos lėšų, nes nenori būti niekam skolingas ir ūkio reikmėms leidžia tik savo uždirbtus pinigus.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.

Pasvalio krašte gausu gerų ūkininkų, kurie, naudodamiesi gamtos dovana – derlinga žeme, taip pat europine parama, būdami darbštūs ir sumanūs, sukūrė įvairius ūkius. Vilkiškių kaimo 700 ha augalininkystės ūkio šeimininkas Stanislovas Aleksandravičius niekada neėmė europinių paramos lėšų. Iš principo nenori būti niekam skolingas ir ūkio reikmėms leidžia tik savo uždirbtus pinigus. Santūrus, nemėgstantis didelių kompanijų ūkininkas nemažai bulvių derliaus atiduoda labdaros organizacijoms, bet nedalyvauja kaimo bendruomenės veikloje.

Su rubrika „Diena kaime“ penktą rytą iš eilės apie kaimo bibliotekos veiklos ypatumus, kasdienos rūpesčius pasakoja Tauragės rajono Adakavo bibliotekininkė Regina Vingienė. Nedidelė kaimo biblioteka veikia buvusio vaikų darželio pastato keliuose kambariuose, kur šalia ir kaimo bendruomenės salė. Čia, galima sakyti, verda tikras vietos žmonių gyvenimas: gana dažni renginiai, susitikimas su žolininke buvo ir praėjusį antradienį. Nuolatinių skaitytojų bibliotekoje apie 200. Knygos atnaujinamos, laikraščius kasdien galima paskaityti, keturi kompiuteriai su nemokamu internetu taip pat dažnai naudojami. Biblioteka šildoma krosnimi, kurią malkomis kasdien kūrena pati bibliotekininkė. Koks ketvirtadienis buvo bibliotekininkei namuose ir darbe, ar jau ruošiamasi šventiniams bendruomenės renginiams gruodžio mėnesį?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, lapkričio 27 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...