captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sodai“: arboristų veiklos ypatumai vėlų rudens metą

Arboristai užsiima medžių priežiūra, siekdami sudaryti augalui sveikas ir saugias sąlygas, rūpindamiesi gamtosauga ir biologine įvairove.
Lietuvos arboristikos centro direktorius Algis Davenis.
Lietuvos arboristikos centro direktorius Algis Davenis.

Šių metų sausra pakenkė daugeliui augalų. Kiek tai turėjo įtakos medžiams, jų pasiruošimui žiemoti, ar galima dabar genėti medžius, kodėl ir kaip kitais metais bus renkamas nacionalinis medis? Atsakys ir paaiškins Lietuvos arboristikos centro direktorius Algis Davenis.

Šiemet rengtame respublikiniame konkurse gražiausio šalyje gėlyno šeimininku tapo panevėžietis Gintautas  Šimkus. Jis 230 kv. m. gėlyną puoselėja jau du dešimtmečius. Įdomiausia, kad gėlynas – japoniško neformalaus stiliaus sodas, užveistas ne privačioje sodyboje, o šalia daugiabučio. Prieš du dešimtmečius Šimkų šeima, tik gavusi butą, ėmėsi tvarkyti ir namo aplinką: pirmiausia pasodino įprastų augalų – tują, alyvą, ramunių. Vėliau visus juos, netgi sunkiai formoms paklūstantį šaltalankį, pradėjo formuoti, o gėlyną pavadino  miniatiūriniu debesų sodu. Tarp medžių ir krūmų pasodintos gėlės pavasarį ir vasarą skleidžiasi viena po kitos. Kas sudėtingiausia kuriant tokį grožį, kaip dabar, vėlų rudenį, atrodo gėlynas, ko reikia, kad tokių gėlynų prie daugiabučių atsirastų daugiau? Pasakoja Panevėžio miesto Nendrės gatvės gyventojas Gintautas Šimkus.                                              

Ved. Arvydas Urba.

„Sodai“ – penktadienį, lapkričio 27 d., 12.12 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama lapkričio 27 d. 21.08 val. ir lapkričio 28 d. 02.05 val.

Kontaktai:  sodai@lrt.lt ; (8-5) 236 30 01; 868657248

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...