captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: laimingu ūkininkas tapo laiku atsisakęs pieno gamybos

Kelmės rajono Pavydų kaimo ūkininkas Vygandas Astrauskas prisipažįsta, jog dabar yra laimingas. Pagrindinė priežastis – laiku pardavė 80 pieninių karvių bandą ir nepatyrė, kaip daugelis pieno ūkių šeimininkų, nuostolių. Dabar jis užsiima tik augalininkyste ir mano, kad visų vidutinių pieno ūkių laukia bankrotas.

Prieš dvi savaites ES Teisingumo Teismas paskelbė, kad 2012 m. Lietuvos žemdirbiams pritaikyta tiesioginių išmokų moduliacija yra neteisėta. Tai pirmasis tikrai aiškus ir rimtas signalas mūsų politikams ir valdininkams, kad negalima aklai vykdyti Briuselio neteisėtų norų ir pasiūlymų. Kreipimąsi į Teisingumo Teismą inicijavo Žemės ūkio bendrovių asociacija, o į Europinę instituciją kreipėsi Vilniaus apygardos administracinis teismas, kuris ir turės priimti galutinį sprendimą dėl neišmokėtų pinigų grąžinimo žemdirbiams. Kada tai bus dar neaišku, bet trečiadienį Seimo Kaimo reikalų komitetas aptarė Teisingumo Teismo sprendimo įgyvendinimą. Politikai mano, kad visiems žemdirbiams, net ir nesikreipusiems į teismą, neišmokėta tiesioginių išmokų dalis turi būti grąžinta.

Su rubrika „Diena kaime“ šią savaitę kalba Tauragės rajono Adakavo bibliotekininkė Regina Vingienė. Biblioteka įsikūrusi buvusio vaikų darželio pastato keliuose kambariuose, kuriuos šildo krosnis, kūrenama pačios bibliotekininkės. Bibliotekoje keli kompiuteriai, nemokamas internetas, spaudos leidiniai, pakankamai dažnai atnaujinamas ir knygų fondas. Skaitytojų, kaip sakė Regina, apie 200 – mėgsta kaimo žmonės įvairią literatūrą. Taip pat renginius įvairius, kuriuos biblioteka organizuoja kartu su Adakavo kaimo bendruomene. Antradienį dvi dešimtys vietos gyventojų dalyvavo sveikuoliams skirtame renginyje, mat iš Kauno buvo atvažiavusi žolininkė. Renginyje spėjo pabūti ir bibliotekininkė, kuri dar po darbo ir namų ruošos vakare važiavo į seniūnijos centrą – Skaudvilę, kur vyko mėgėjiško teatro repeticija. Kaip vyko repeticija, kuo ypatingas trečiadienis buvo bibliotekoje?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, lapkričio 26 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...