captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: J. Basanavičiaus premijos laureatė etnomuzikologė Dalia Urbanavičienė

„Per daug Lietuvoje tos scenos – aš noriu sugrąžinti šokį gyvenimui. Juk folkloro gyvavimo priedermė – būti žmonių gyvenimo dalimi. Ir žmonės seniau eidavo į šokius ne pasižiūrėti vieni į kitus, o dėl to, kad jiems tai buvo būtina“, – sako etnochoreologijos tyrinėtoja, Jono Basanavičiaus premijos laureatė Dalia Urbanavičienė.
J. Basanavičiaus premijos laureatė etnomuzikologė Dalia Urbanavičienė. V. Daraškevičiaus nuotr.
J. Basanavičiaus premijos laureatė etnomuzikologė Dalia Urbanavičienė. V. Daraškevičiaus nuotr.

„Iš daugelio kitų to laikotarpio fotografų Čechavičių išskiria jo atvirumas ir imlumas fotografijos meno naujovėms, veržlus dalyvavimas Europos ir Rusijos fotografų parodose, narystė Prancūzijos fotografijos draugijoje“, – pabrėžia parodos „Juozapo Čechavičiaus Vilnius“ kuratorius Dainius Junevičius.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje apie rašytoją Salmaną Rushdie‘į tarptautinėje literatūros šventėje Berlyne ir fortepijono festivalio atidarymą Šveicarijos Liucernoje.

„Per daug Lietuvoje tos scenos – aš noriu sugrąžinti šokį gyvenimui. Juk folkloro gyvavimo priedermė – būti žmonių gyvenimo dalimi. Ir žmonės seniau eidavo į šokius ne pasižiūrėti vieni į kitus, o dėl to, kad jiems tai buvo būtina“, – sako etnochoreologijos tyrinėtoja, Jono Basanavičiaus premijos laureatė Dalia Urbanavičienė. Kaip renkama medžiaga etnochoreologijos tyrimams? Kaip vaikus sudominti etnine kultūra ir kodėl jaunoji karta vis labiau atsigręžia į lietuviškąsias tradicijas, dainas ir šokius? Pokalbis su humanitarinių mokslų daktare, etnomuzikologe D. Urbanavičiene.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ lapkričio 26 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close