captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: lietuviškiems maisto produktams patekti į JAV rinką bus nelengva

JAV Žemės ūkio departamentas dar vasaros pabaigoje leido Lietuvos verslininkams eksportuoti mėsą ir mėsos produktus. Oficialiai leidimas įsigaliojo nuo lapkričio pradžios.

Lietuvos gyvulių augintojams ir maisto pramonės įmonėms atsiveria JAV rinka, bet realiai patekti į ją bus sudėtinga. Kodėl, kokius namų darbus turime padaryti? Pasakoja gyvulininkystės specialistas, dvejus metus dirbęs JAV ir dabar besidomintis Amerikos rinkos ypatybėmis Kazimieras Jucevičius.

Savivaldybių priešgaisrinėms tarnyboms priklausančių filialų arba vadinamų atraminių punktų mažose gyvenvietėse ir kaimuose išlikę nedaug. Kėlmės rajone, netoli Tytuvėnų esančiame Budraičių kaime, gaisrininkus surasti nesudėtinga, nes apžvalgos bokštelis iškilęs virš kitų pastatų.  O ir pati gaisrinė kaime atpažįstama iš specifinio pastato, didelių garažo durų. Tačiau, anot budinčių gaisrininkų, politikai organizuoja pertvarką – kaimuose atsiras savanoriai gaisrininkai, o atraminių punktų darbuotojų mažės. Ar taupant lėšas nenukentės kaime gyvenančių žmonių saugumas?

Su rubrika „Diena kaime“ šią savaitę apie kasdienos rūpesčius namuose ir darbe pasakoja Tauragės rajono Adakavo kaimo bibliotekininkė Regina Vingienė. Pirmadienis bibliotekoje buvo ne darbo diena, todėl Regina namuose tvarkėsi: obuolienę virė, daržovių konservus žiemai darė, dar ir dvi karves sužiūrėti reikėjo. O antradienis – jau darbingas turėjo būti bibliotekoje, kuri įkurta buvusiame vaikų darželyje. Bibliotekininkė pati krosnį kūrena – šildo taip patalpas, kuriose be knygų, laikraščių dar ir kompiuteriai keli yra. Koks antradienis buvo bibliotekoje, kaip pavyko planuotas susitikimas su žolininke?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, lapkričio 25 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...