captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Metų knygos rinkimuose – kūriniai vaikams

Dauguma 2015-ųjų knygų vaikams penketuko autorių – debiutantai. Kaip ir kodėl žengiama į vaikų literatūros pasaulį, kodėl svarbu kurti vaikams, apie ką būtina su jais kalbėtis? Kas sudėtingiau: parašyti ar išleisti kūrinį?

„Archyvuose pradėjau rasti ne tik brėžinių, bet ir įvairių raštų, susijusių su kino teatrų darbuotojais, etatais, atlyginimais, su socialistinėmis lenktynėmis. Vėliau, kalbindama žmones, supratau, kad jie kalba apie dar kažkokius kino teatrus iš neįsivaizduojamų senovių, kurių aš gyvenime nebuvau girdėjusi. Tais prisiminimais, kurie mane jau ėmė slėgti, nusprendžiau pasidalinti su miestiečiais“, – pasakoja Vilniaus kino teatrų istorijos parodos „Kinas eina per miestą“ sumanytoja Sonata Žalneravičiūtė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Mūsų žanre scena yra ta vieta, kur tu pasilipi, kad tave geriau matytų ir girdėtų. Ir mes, be abejo, gerbiam žiūrovą, bet jis ateidamas žino, ko tikėtis, jis žino, kad gali pasitaikyti keiksmažodžių, žargonybių, barbarizmų – bet visa tai yra meninės priemonės, kurios konstruoja humorą“, – sako stand up komikas Paulius Ambrazevičius. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie stand up komediją.

Dauguma 2015-ųjų knygų vaikams penketuko autorių – debiutantai. Kodėl ir kaip žengiama į vaikų literatūros pasaulį, kodėl svarbu kurti vaikams, apie ką būtina su jais kalbėtis – pokalbis studijoje su Metų knygos rinkimuose dalyvaujančių kūrinių vaikams autoriais: Raminta Baltrušyte („Kalvėnų miesto paslaptis“), Tomu Dirgėla („Apie raganą Šiokiątokią“), Birute Mar („Gėlininkė“), Ramune Savickyte („Adelės dienoraštis“) ir Rimvydu Stankevičiumi („Pūgos durys“).

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ lapkričio 25 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...