captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“ keliauja po ką tik atvertą Klaipėdos dramos teatrą

Klaipėdos dramos teatro bendruomenė sugrįžo į beveik 8-erius metus renovuotą pastatą. Ar moderniausią techniką šalyje turintis teatras neliks tik gražiomis sienomis? Kokių intriguojančių kūrybinių sumanymų turi teatro komanda?
Algirdo Kubaičio nuotr.
Algirdo Kubaičio nuotr.

„Suprantu, kad yra baisu, bet dažnai taip jautiesi, kai nežinai, susidarai nuomonę tik iš žiniasklaidos, nesi sutikęs musulmono. Nesakau, kad turėtume atsisakyti kontrolės, bet aklinai užsitvėrę sienas irgi nieko nelaimėsime, nes, akivaizdu, kad blogis kyla ir pačioje Europoje“, – sako Lietuvoje gyvenančius musulmonus fotografavusi menininkė, politikos mokslų studentė Neringa Rekašiūtė.                                          

Pradedame pasakojimų ciklą apie lietuvius, gyvenančius Seinuose. Pirmame pasakojime aiškinsimės, kokių pokyčių į miestelį atnešė po ilgos pertraukos vėl veikianti lietuviška mokykla.

„Norėjau parodyti Eglės istoriją nuo naivios mergaitės iki valingos moters. Svarbiausiu momentu man tapo pabaigos epizodas, kai Eglė save ir vaikus paverčia medžiais. Kodėl įvyko ši tragedija?“ – apie baleto „Eglė žalčių karalienė“ premjerą sako choreografas George’as Williamsonas.   

„Muziejus jau pats savaime ne itin pulsuoja gyvybe, nes jame laikomos mumijos ar mumifikuoti dokumentai, paveikslai, ginklai ir kiti eksponatai. Bet ar tikrai neįmanoma jų bent trumpam atgaivinti? Neįmanoma, dažniausiai sako muziejininkai, nes muziejus sukurtas vertingiems daiktams saugoti, o ne vartoti“, – komentare apie muziejus kalba meno kritikas Vaidas Jauniškis.  

„Skaitydamas istorinius tekstus patiriu tokią tikrų išgyvenimų ataką, kad po kurio laiko reikia su tuo ką nors daryti. Antra vertus, istorijos mokslas turi griežtas ribas, tad išplėtoti tam tikras istorines aplinkybes padeda literatūrinė vaizduotė“, – pasakoja istorikas Tomas Vaiseta, kurio debiutinė prozos knyga „Paukščio miegas“ dalyvauja „Metų knygos rinkimuose“.

Svarbus Klaipėdos regione, o gal ir visoje Lietuvoje? Kokį Klaipėdos dramos teatrą mato jo komanda, kalbėsimės su teatro direktoriumi Tomu Juočiu, meno tarybos vadovu, režisieriumi Dariumi Rabašausku ir literatūrinės dalies vedėju, dramaturgu Gintaru Grajausku.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – lapkričio 21 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama lapkričio 22 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close