captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kodėl neskubama atsisakyti nuostolingos pieno gamybos?

Dvejus metus tęsiasi pieno sektoriaus krizė, kuri labiausia paveikė žemdirbius, specializuotų pieno ūkių šeimininkus. Vis daugiau jų atsisako pieno gamybos ir imasi augalininkystės. Tačiau yra pavyzdžių, kai nuostolingai dirbantys tęsia veiklą, kompensuodami nuostolius iš kitų veiklų, saugodami veislines bandas ir laukdami pieno kainų kilimo.

Kėdainių rajono Ažytėnų žemės ūkio bendrovė turi 300 melžiamų karvių, modernią techniką, patys gaminasi pašarus ir net negalvoja likviduoti pieno ūkio.

Šalyje yra nemažai gyvenviečių centrų, kuriuose dėka ES ir Lietuvos biudžeto lėšų sutvarkyti magistraliniai vandentiekių ir nuotekų tinklai, pastatyti valymo įrengimai, naujai išasfaltuota dalis gatvių, nutiesti šaligatviai. Pasvalio rajone, Pumpėnuose, toks projektas įgyvendinamas dabar. Tie, kas šiomis dienomis užsuka į jaukų Aukštaitijos miestelį, mato žemės kasimo techniką, dirbančius žmonės. Darbai užsitęsė dėl ypatingų sąlygų: daugybės riedulių žemėje ir gausaus judraus smėlio. Tačiau Pumpėnų seniūnė Regina Rapkevičienė tikisi, kad visi darbai bus baigti iki gruodžio vidurio, nepatogumai vietos gyventojams baigsis, sutvarkytas gyvenvietės centras bus gera dovana artėjančių Kalėdų proga.

Rubrika „Diena kaime“ šią savaitę padės daugiau sužinoti apie kaime dirbančių bibiliotekininkių veiklos ypatumus, užimtumą ne tik darbo dienomis, buities reikalus ir namų ūkio tvarkymą. Apie visa tai pasakos Tauragės rajono Adakavo kaime gyvenanti ir jau 14 metų bibliotekoje dirbanti Regina Vingienė. Adakavas – seniūnaitijos centras, esantis 5 km į rytus nuo Skaudvilės. Adakave yra  medinė Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, senelių globos namai, mokykla-daugiafunkcis centras, o biblioteka įsikūrusi buvusio vaikų darželio patalpose. Pirmasis pokalbis su rubrikos herojais, kaip visuomet apie savaitgalį kaime. Beje, bibliotekininkė Regina Vingienė – žemės ūkio specialistė, laiko dvi karves, pati melžia, daro sūrius, augina daržovių. Spėja ir mėgėjiškame Skaudvilės bendruomenės teatre vaidinti.  Koks jai buvo savaitgalis?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, lapkričio 23 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close