captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“. Juozas Budraitis: savo gyvenimą matuoju filmais

„Visi mes turim idealaus gyvenimo vizijas, bet ar kas gali teigti, jog įgyvendintas idealas ir liks idealu? Pati didžiausia problema – prasmegti buityje, iš kurios neįmanoma išbristi. Žmogus turi surasti gyvenimo įkvėpimo šaltinį, nepaskęsti kasdienybėje“, – savo požiūrį pateikia aktorius, fotografas ir diplomatas Juozas Budraitis, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas.
Aktorius<br> fotografas ir diplomatas Juozas Budraitis.
Aktorius
fotografas ir diplomatas Juozas Budraitis.

„Bičių sąskrydis nėra orientuotas į žvaigždes. Jo tikslas – skatinti idėjų gimimą ir bendradarbiavimą, drąsiai eksperimentuojant. Juk idėjos, eksperimentai ir eskizai išauga į spektaklius, debiutantai į žinomus choreografus, jaunimo kolektyvų šokėjai – į šokio studentus ir vėliau į profesionalus“, – sako septintojo Šiuolaikinio šokio festivalio „Bičių sąskrydis“ vienas iš organizatorių Giedrius Kalinauskas.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Nemunas“, „Šiaurės Atėnai“, „7 meno dienos“, „Literatūra ir menas“.

„Mintis dirbti su akademine bendruomene kirbėjo seniai, nes ta bendruomenė, bent jau Lietuvoje, labai uždara. Mūsų visuomenė mažai žino apie mokslininkų išradimus, technologinius pasiekimus. O užsienio šalyse priešingai – universitetas yra miesto dalis ir aktyviai dalyvauja visuomeniniame gyvenime“, – tvirtina Goda Giedraitytė, pirmą kartą uostamiestyje iniciavusi mokslo ir meno festivalį „Restart“.

„Visi mes turim idealaus gyvenimo vizijas, bet ar kas gali teigti, jog įgyvendintas idealas ir liks idealu? Pati didžiausia problema – prasmegti buityje, iš kurios neįmanoma išbristi. Žmogus turi surasti gyvenimo įkvėpimo šaltinį, nepaskęsti kasdienybėje“, – savo požiūrį pateikia aktorius, fotografas ir diplomatas Juozas Budraitis. Apie Juozo Budraičio ir dr. Margaritos Matulytės, vizualinės kultūros tyrinėtojos, knygą „Mano kinas. Pasaulis, kuris priklausė vyramas“ ir tą laikmetį, kuris atsispindi užfiksuotuose prisiminimuose, pokalbis studijoje su autoriais ir leidėju Raimundu Pakniu.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ lapkričio 20 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...