captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Atrask Lietuvą“: Sodeliškių dvaro sodyba

Unikalios Biržų krašto apylinkės garsėja ne tik smegduobėmis, bet ir darbščiais žmonėmis. Ūkininkams Daliui ir Neringai Linkevičiams rūpi ne tik ekologinis ūkininkavimas, bet ir senelių ar prosenelių palikti seni daiktai, senovinė technika, viskas, kas autentiška. Ir keisčiausias dalykas, Sodeliškių dvaro sodyboje puikiai sugyvena šiandiena su praeitimi.
Sodeliškių dvaro sodyba.
Sodeliškių dvaro sodyba.

Aukštaitiškoje XX a. sodyboje iš raugo galima išsikepti duonelės, apžiūrėti veikiantį vėjo malūną, susipažinti su senovinių traktorių, automobilių, motociklų, garo mašinų didžiule kolekcija. Čia viskas remontuojama, rekonstruojama, renovuojama, prikeliama naujam gyvenimui. Sodeliškių dvaro sodyboje nėra nieko neveikiančio, kiekvienas daiktas tarnauja pagal savo paskirtį.

Svarbiausias asmuo sodyboje – Neringa Linkevičienė. Jau tiek prisiklausiusi močiutės ir kaimynių pasakojimų, kad iš jos lūpų liete liejasi kažkada gyvenusių Šiaurės Aukštaitijoje, Latvijos pasienyje, prosenelių gyvenimo istorijos, atskleidžiančios Biržų krašto žmonių gyvenimo ypatumus.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Atrask Lietuvą“ šeštadienį, lapkričio 21 d., 15.05 val. ir sekmadienį, lapkričio 22 d., 02.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...