captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sodai“: orchidėjų priežiūra rudenį ir paruošimas žiemai

Natūraliai gamtoje orchidėjų randama apie 30 000 rūšių. Lietuvoje orchidėjos dažniausia auginamos kambariuose ir nėra tokios lepios, kaip daugeliui atrodo. Dažnai reikia pasistengti, kad gėlė sunyktų.  
Orchidėjos.
Orchidėjos.

Tam tikros orchidėjų rūšys auga kabėdamos medžiuose ar prisiglaudusios prie akmenų, bet yra ir tokių, kurios žūsta oro drėgnumui pasikeitus vos 3 proc. ar saulės spinduliams krintant ne iš tos pusės. Išsamiau apie unikalias orchidėjų savybes, rūšių, veislių ir hibridų pasirinkimą, gėlių priežiūrą šiuo metų laiku ir paruošimą žiemai pasakos Lietuvos orchidėjininkų draugijos valdybos narė Kristina Popovienė.

Šiemet rengtame respublikiniame konkurse gražiausio šalyje gėlyno šeimininku tapo panevėžietis Gintautas Šimkus. Jis 230 kv. m. gėlyną puoselėja jau du dešimtmečius. Įdomiausia, kad gėlynas – japoniško neformalaus stiliaus sodas – užveistas ne privačioje sodyboje, o šalia daugiabučio. Prieš du dešimtmečius Šimkų šeima, tik gavusi butą, ėmėsi tvarkyti ir namo aplinką: pirmiausia pasodino įprastų augalų – tują, alyvą, ramunių. Vėliau visus juos, netgi sunkiai formoms paklūstantį šaltalankį, pradėjo formuoti, o gėlyną pavadino miniatiūriniu debesų sodu. Tarp medžių ir krūmų pasodintos gėlės pavasarį ir vasarą skleidžiasi viena po kitos. Beje, Šimkai įsitikinę, kad gėlyno priežiūra apskritus metus padeda kurti grožį, kuriam nelieka abejingų. Kas sudėtingiausia kuriant tokį grožį; kaip dabar, vėlų rudenį, atrodo gėlynas; ko reikia, kad tokių gėlynų prie daugiabučių atsirastų daugiau? Pasakoja Panevėžio miesto Nendrės gatvės gyventojas Gintautas Šimkus.    

Ved. Arvydas Urba

„Sodai“ – penktadienį, lapkričio 20 d., 12.12 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama lapkričio 20 d. 21.08 val. ir lapkričio 21 d. 02.05 val.

Kontaktai: sodai@lrt.lt ; (8-5) 236 30 01; 868657248.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close