captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: dokumentinio kino režisierius Jokūbas Vilius Tūras

„Kodėl būtent Vaitkus?.. Tai yra mokytojas, parengęs labai daug skirtingų kartų mokinių. Mane labai domino,  iš kur ta jo tiesiog antgamtiška energija, su kuria jis kiekvieną dieną po repeticijų teatre dar važiuoja pas studentus. Tokia savotiška mįslė žmogaus, geležinio supermeno, su tokia pat energija tebedirbančio sulaukus 70-ies“, – apie savo herojų sako dokumentinio filmo „Apie Joną“ režisierius Jokūbas Vilius Tūras.
Dokumentinio kino režisierius Jokūbas Vilius Tūras.
Dokumentinio kino režisierius Jokūbas Vilius Tūras.

„Pirmieji pučiamųjų orkestrai susikūrė būtent mūsų krašte, todėl šių instrumentų muzika yra neatskiriama Plungės kultūrinio identiteto dalis. Tikime, kad konkursas skatins lietuviškos saksofono muzikos populiarinimą, padės muzikantams siekti meistriškumo, lavins įvairių amžiaus grupių muzikinį skonį“, – vardina pirmojo respublikinio P. Vyšniausko saksofonininkų festivalio-konkurso tikslus jo sumanytojas Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis. 

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje viena tema  – naujos studijos Kölno universitete apie arabų filosofijos reikšmę viduramžiais ir vėliau.

„Kodėl būtent Vaitkus?.. Tai yra mokytojas, parengęs labai daug skirtingų kartų mokinių. Mane labai domino,  iš kur ta jo tiesiog antgamtiška energija, su kuria kiekvieną dieną po repeticijų teatre dar važiuoja pas studentus. Tokia savotiška mįslė žmogaus, geležinio supermeno, su tokia pat energija tebedirbančio sulaukus 70-ies“, – apie savo herojų sako dokumentinio filmo „Apie Joną“ režisierius Jokūbas Vilius Tūras. Ar pavyko įminti J. Vaitkaus asmenybės mįsles dokumentinėje juostoje? Kas liko už kadro? Kaip sukurti įtikinamą kino portretą? Su J. V. Tūru pokalbis studijoje.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ lapkričio 19 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close