captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žmonės ir idėjos“: procesas

Teismai ir kiti mobingo stabdymo būdai.
Lietuvos medikų profesinės sąjungos vadovė ir VšĮ „Karolinškių poliklininka“ medikų profesinės sąjungos vadovė Albina Kavaliauskaitė. Asmeninio archyvo nuotr.
Lietuvos medikų profesinės sąjungos vadovė ir VšĮ „Karolinškių poliklininka“ medikų profesinės sąjungos vadovė Albina Kavaliauskaitė. Asmeninio archyvo nuotr.

Lietuvos medikų profesinės sąjungos vadovės ir VšĮ „Karolinškių poliklininka“ medikų profesinės sąjungos vadovės Albinos Kavaliauskaitės gyvenimas pastaraisiais metais buvo virtęs teismų maratonu – 15 bylų per penkerius metus. Taip pat neteisėtas atleidimas iš darbo, atostogų nesuteikimas, sveikatos „tikrinimas“, kurį bandytą atlikti pažeidžiant įstatymus, ir kiti jos teisių pažeidimai darbe. Vilniaus miesto savivaldybė, VšĮ „Karoliniškių poliklinika“ steigėja, visus tuos metus laikėsi pozicijos, kad kištis į darbdavio ir darbuotojo santykius ji negalinti.

A. Kavaliauskaitės požiūriu, šiandieninės Lietuvos problema – mobingas, tikslinis žmogaus persekiojimas ir spaudimas, ujimas darbe, persikeliantis ir į viešąją erdvę. „Jeigu niekuo negali padėti, svarbu bent atsistoti šalia to žmogaus“, – sako profesinės sąjungos lyderė. A. Kavaliauskaitės požiūriu, laimėtos bylos svarbios ne tik jai pačiai ir jos kolegoms, bet ir visiems dirbantiems žmonėms: „Anksčiau galėjo darbdavys kankinti, jeigu nenumirei ar nesusilaužei ko nors, tai nebuvo pripažįstama nelaimingu įvykiu. Bylų dėka pakeistas įstatymas, dabar jau ir liga, jeigu ji susijusi su darbo sąlygomis, pripažįstama nelaimingu atsitikimu darbe.“

Ved. Audra Čepkauskaitė.                        

„Žmonės ir idėjos“ –  lapkričio 18 d., trečiadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama lapkričio 19 d. 00.00 val. ir  lapkričio 22 d. 11.05 val.

https://www.facebook.com/pages/%C5%BDmon%C4%97s-ir-id%C4%97jos-Radijo-laida-per-Klasik%C4%85/143506799034353

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...