captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: didins gyvulininkystės sektoriaus konkurencingumą

Baisogaloje, Gyvulininkystės institute, atidarytas atviros prieigos gyvūnų mitybos ir biotechnologijų centras. Jame įrengtose laboratorijose pažangiais metodais tirs gyvūnų pašarų maisto medžiagų įsisavinimą, vertins pašarų gamybos bei šėrimo technologijas, tirs gyvūnų genetinius išteklius, jų išsaugojimo galimybes.
Atviros prieigos gyvūnų mitybos ir biotechnologijų centro įranga. Jolantos Jonikienės nuotr.
Atviros prieigos gyvūnų mitybos ir biotechnologijų centro įranga. Jolantos Jonikienės nuotr.

Šiemet ne vienam smulkaus ūkio šeimininkui tenka sukti galvą, kaip išgyventi ir nenutraukti savo veiklos. Dėl sausros, kitų gamtos išbandymų didžiąją dalį daržovių derliaus prarado ir Širvintų rajono Musninkėlių kaimo ūkininkas Valentas Manionis. Penkiolika metų ūkininkaujantys buvę kauniečiai Rasa ir Valentas Manioniai daržoves ir javus moka auginti nederlingose, kalvotose Širvintų rajono žemėse. Tačiau gamta nedidelio 12 ha ūkio šeimininkams dažnai, kaip sakoma,  pakiša koją. Taip atsitiko ir šiemet.

Dabar dažnai priimta kalbėti apie kaimo vertybes, jų išsaugojimą. Paprastai miestiečiai, kurių šaknys kaime, ypač linkę idealizuoti gyvenimą kaime. Tuo metu kaimiečiai dažnai iš to pasišaipo ir apie tai turi savo nuomonę. Pasakoja mažuloniškis Arminas Norkus.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, lapkričio 18 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...