captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: apie skaudžiausias socialines temas mene

„Aš nesu imigrantas. Esu pabėgėlis, jau 22-ejus metus žmogus be pilietybės. Bet aš nenoriu gyventi Prancūzijoje. Jei mano šalyje situacija pagerės, iškart grįšiu į savo tėvynę. Visą laiką laukiu, kada galėsiu sugrįžti į Šri Lanką“, – sako „Scanoramos“ svečias – šių metų „Auksine palmės šakele“ Kanų kino festivalyje apdovanoto filmo „Dypanas“ („Dheepan“) aktorius Antonythasanas Jesuthasanas.
Aktorius Antonythasanas Jesuthasanas.
Aktorius Antonythasanas Jesuthasanas.

„Teatre kaip ir gamtoje – kai kurie dalykai turi rastis natūraliai. Gali įpiršti medžiagą režisieriui, taigi kartu savo nuomonę, tačiau gal tai nebus priimtina jam“, – teatro vizija dalijasi naują penkerių metų kadenciją pradėjęs Lietuvos nacionalinio dramos teatro generalinis direktorius Martynas Budraitis.

„Universitetams trūksta alternatyvių studentų organizacijų, kadangi privilegijuotą statusą turinčios studentų atstovybės nepakankamai atstovauja studentų interesams, jos virtusios geresnės ateities pažadu, garantuojančiu darbo vietą Švietimo ministerijoje ar tame pačiame universitete“, – teigia akcijos „Moxlas“ vienas iš iniciatorių VDU studentas Tomas Marcinkevičius.

„Šitą knygą suvokiu kaip duoklę seneliams. Noriu išsaugoti man svarbius potyrius, prisiminimus ir taip atsiranda tekstai. Leisdama knygą abejojau, ar tai gali būti dar kam nors įdomu, universalu“, – dvejoja Jurgita Jasponytė, kurios debiutinė poezijos knyga „Šaltupė“, dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

„Vertėtų nuolatos grįžti prie diskusijos apie tai, ar mes neapgaudinėjame savęs, manydami, kad blogio negali būti šalia, tarp mūsų, kad blogis turi fiksuotą geografiją, jis yra kažkur toli. Apie tai mums primena Krystiano Lupos ir Árpádo Schillingo spektakliai“, – apie būtinybę griauti mąstymo stereotipus savo komentare svarsto filosofas VDU prof. Leonidas Donskis.

„Menas nėra geras elgesys, menas turi pasėti nerimą“, – sako dailininkė Laisvydė Šalčiūtė, sostinės galerijoje „Kairė – dešinė" atidariusi parodą „(Melo)dramos. Isterija“.

O laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ – išskirtinis „Scanoramos“ svečio –  aktoriaus ir rašytojo Antonythasano Jesuthasano interviu „Kultūros savaitei“.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – lapkričio 14 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama lapkričio 15 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...