captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Styginių kvartetas užgimė klasicizmo epochoje. Šio žanro, savo amžių skaičiuojančio šimtmečiais, savitumą lemia ne tiek instrumentų skaičius, ne jų rūšis, kiek visa istorinė tradicija. Apie styginių kvartetą – pirmadienio viktorinoje.
Tarptautinio šiuolaikinės muzikos festivalio „Iš arti“ meno vadovė<br> kompozitorė Zita Bružaitė. Liutauro Paškevičiaus nuotr.
Tarptautinio šiuolaikinės muzikos festivalio „Iš arti“ meno vadovė
kompozitorė Zita Bružaitė. Liutauro Paškevičiaus nuotr.

„Didžiausia festivalio intriga – dar niekada neskambėjęs M. K. Čiurlionio kūrinys, iš rankraščių „prikeltas“ naujam gyvenimui“, – teigia Kaune startuosiančio tarptautinio šiuolaikinės muzikos festivalio „Iš arti“ meno vadovė, kompozitorė Zita Bružaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Literatūros kritikės dr. Jūratės Čerškutės parengtoje naujų knygų apžvalgoje – debiutinis suomių rašytojo Tommi Kinnuneno romanas „Namas kryžkelėje“ („Alma littera“), Sauliaus Grybkausko sudarytas šaltinių rinkinys „Lietuviškoji nomenklatūra 1956-1990 metais: tarp sovietinės sistemos ir neformalių praktikų“ bei Ainės Ramonaitės, Jūratės Kavaliauskaitės ir Valdemaro Klumbio sudarytas sakytinės istorijos šaltinių rinkinys „Kažkas tokio labai tikro. Nepaklusniosios sovietmečio visuomenės istorijos“ („Aukso žuvys“).

Styginių kvartetas užgimė klasicizmo epochoje. Šio žanro, savo amžių skaičiuojančio šimtmečiais, savitumą lemia ne tiek instrumentų skaičius, ne jų rūšis, kiek visa istorinė tradicija. Kvartetas susiformavo ne iš karto. Jis buvo atrastas bei realizuotas daugelio kompozitorių ir atlikėjų kūrybos procese. Šio žanro galimybių toliau ieškoma šiandien. Apie styginių kvartetą – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ lapkričio 16 d., pirmadienį, nuo 8.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...