captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Atrask Lietuvą“: Anykščių turizmo šerdis

Apsilankysime Antano Baranausko klėtelėje, Antano Vienuolio name-muziejuje, prie Vienuolio kapo prisiminsime testamente jo parašytus žodžius.
Antano Baranausko klėtelė.
Antano Baranausko klėtelė.

„Anykščiuose kultūrinio turizmo pradininku laikomas Antanas Vienuolis-Žukauskas. Būtent jis 1927 m. atvėrė Antano Baranausko klėtelės, pirmojo Lietuvoje memorialinio muziejaus, duris, rūpinosi Jono Biliūno palaikų pervežimu iš Zakopanės į gimtinę, tapo pirmuoju ekskursijų po kraštą organizatoriumi, pirmųjų tekstų įvairiuose leidiniuose publikuotoju ir pan.“, – sako Antano Baranausko ir Antano Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus direktorius Antanas Verbickas.

Su muziejaus ekskursijų vadove Rita Urboniene apsilankysime Antano Baranausko klėtelėje, Antano Vienuolio name-muziejuje, prie Vienuolio kapo prisiminsime testamente jo parašytus žodžius: „Prašau palaidoti mano kūną sodyboje, kalne iš kairės pusės nuo įėjimo sodybon iš Ukmergės gatvės. Nenorėčiau, kad ant mano kapo būtų pastatytas koks nors paminklas. Man užtektų ir tokio monumento: didelio Anykščių laukų akmens, ant kurio būtų iškaltas kryžius ir parašyti šie žodžiai: „A. Vienuolis“ ir pažymėti mano gimimo ir mirties metai. Tokia yra mano paskutinioji valia. Norėčiau, kad ji tiksliai būtų įvykdyta.“

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Atrask Lietuvą“ šeštadienį, spalio 27 d., 15.03 val. per LRT RADIJĄ.

  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...