captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: fotožurnalistė Berta Tilmantaitė

„Tas darbas dažnai būna nepatogus, nes tu prašai žmonių ką nors papasakoti, tarsi veržiesi į jų gyvenimą, jų buitį. Pavyzdžiui, rengdama istoriją apie jūros klajoklius, prašiausi gyventi pas juos į valtį, nes ten nepabuvusi negaliu papasakoti, kas tai yra, aš turiu pagyventi kaip jie.“
Fotožurnalistė Berta Tilmantaitė.
Fotožurnalistė Berta Tilmantaitė.

„Spektaklio mintis gimė dirbant Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, kai susipažinau su baleto artistais ir pamačiau visas jų istorijas iš labai arti. Kadangi iš tiesų jų kūrybinis, profesinis gyvenimas yra labai trumpas – 20 sezonų, man kilo klausimas: kaip gyventi toliau, kai visą savo gyvenimą atiduodi teatrui ir kai jo nebelieka?“ – premjerą „20 sezonų“ apie baleto šokėjus, pabaigusius savo karjerą,  pristato režisierė Rasa Niurkaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – apie Hitlerio ketinimus valdyti kultūros politiką, apie jo nepagrįstą ir nepateisinamą bandymą priartėti prie Johanno Wolfgango von Goethe's fenomeno.

„Kartais pagalvoju, kaip keista, kad, pati būdama labai uždaro būdo, pasirinkau tokią profesiją. Ir kaip, nuvykusi dirbti, aš persijungiu, tampu visai kitu žmogumi ir pradedu bendrauti su istorijos herojais – nes tai jau yra mano darbas. Ir tas darbas dažnai būna nepatogus, nes tu prašai žmonių ką nors papasakoti, tarsi veržiesi į jų gyvenimą, jų buitį. Pavyzdžiui, rengdama istoriją apie jūros klajoklius, prašiausi gyventi pas juos į valtį, nes ten nepabuvusi negaliu papasakoti, kas tai yra, aš turiu pagyventi kaip jie. Todėl turiu būti labai bendraujanti, ieškoti būdų prakalbinti juos, užmegzti kontaktą, galvoti, kaip įgauti jų pasitikėjimą, kad jie įsileistų mane, atsipalaiduotų, užmirštų apie kameras ir filmavimą – tiesiog gyventų ir leistų tau tai užfiksuoti“, –  pasakoja žurnalistė, fotografė Berta Tilmantaitė, laimėjusi pirmąją vietą „Asia-Europe Foundation“ organizuotame tarptautiniame fotokonkurse „On the Go“. Pokalbis apie keliaujančios fotožurnalistės darbą, įdomiausias atskleistas istorijas ir geros fotoistorijos receptą – su fotožurnaliste B. Tilmantaite.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ lapkričio 12 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...