captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dešimt balų“: Vilniuje iškilo dar vienas mokslo centras – Jungtinis gyvybės mokslų centras

Kaip jis pakeis Lietuvos mokslą? Ir ką šis centras duos mūsų valstybei ir kiekvienam paprastam žmogui?
Jungtinis gyvybės mokslų centras .
Jungtinis gyvybės mokslų centras .

Prieš dvejus metus lapkričio 14 d. į pradėto statyti Vilniaus universiteto Jungtinio gyvybės mokslų centro pamatus buvo iškilmingai įmūryta kapsulė su laišku ateities kartoms.

Jungtinis gyvybės mokslų centras buvo kuriamas reorganizavus Biotechnologijos ir Biochemijos institutus bei prijungus dalį VU Gamtos mokslų fakulteto.

Kiek anksčiau buvo skelbiama, kad iki 2017 m. čia duris atvers bioinkubatorius, kuriame įsikurs 9 biotechnologijų įmonės. O mokslo veikloje dalyvaus apie 400 darbuotojų, beveik pusė jų – mokslo daktarai.

Bet jau ir šiandien tie, kas buvo nuvykę ir matė naująjį Gyvybės mokslų centrą, kalba, jog šis aukšto lygio mokslo projektus vykdantis ir daug vadinamų mokslo grantų turintis centras savo laboratorijomis ir įranga niekuo nenusileidžia net, tarkime, šalių gyvybės mokslų tyrimų pirmeivių panašiems centrams, o kai kuriuos pasaulio gyvybės mokslų centrus net ir lenkia.

Ir, jei anksčiau patys gabiausi gimnazistai bei studentai vykdavo studijuoti pirmos, tai yra bakalauro, taip pat antros pakopos, tai yra magistro, bei doktorantūros chemijos ar fizikos mokslų studijų į svečias šalis, nes vienų netenkino laboratorijų lygis, kitų tai, kad pas mus nėra tarpdalykinių studijų programų, nevyksta tarpkryptiniai, tarpdalykiniai moksliniai tyrimai, tai pastaruoju metu tenka girdėti, jog tie, kas studijavo net ir elitiniuose Vakarų šalių universitetuose chemijos ar fizikos mokslus arba dirbo tenykštėse laboratorijose, ima grįžti, nes sąlygos Lietuvoje jau geresnės.

Tad kaip pakito studijų ir mokslo sąlygos esamiems ir būsimiems gyvybės mokslų studentams? Ir kada galima tikėtis naujų mokslo rezultatų?

Laidoje dalyvaus Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys, Vilniaus universiteto vyriausiasis mokslo darbuotojas profesorius, habilituotas daktaras Eugenijus Butkus ir Vilniaus universiteto tarybos narys profesorius, habilituotas daktaras Juozas Rimantas Lazutka.

Vedėja Jonė Kučinskaitė.

„Dešimt balų" lapkričio 12 d., ketvirtadienį, 16.05 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama lapkričio 12 d. 20.20 val. ir lapkričio 13 d. 04.05 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...