captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Metų knygos rinkimuose – Antano Šileikos „Pirkiniai išsimokėtinai“

„Šita knyga labai lengvai man pasirašė. Ją rašydamas jaučiau, kad ne kuriu kažką, o bėgu paskui žodžius, kurie mane veda“, – sako Kanados rašytojas Antanas Šileika apie savo apsakymų rinkinį „Pirkiniai išsimokėtinai“, dalyvaujantį Metų knygos rinkimuose.
Kanados rašytojas Antanas Šileika. Liudo Masio nuotr.
Kanados rašytojas Antanas Šileika. Liudo Masio nuotr.

„Bedalis ir labdarys“ – tai kodinis pavadinimas. Bedaliai – žmonės, kurie  ne ten gimę, ne taip užaugę, palikti, nepalytėti sėkmės, praradę namus, savo pagrindus, šaknis. Labdariai yra geresnėse pozicijose. Vieni gyvena metro stotelėse, kiti – stikliniuose dangoraižiuose ir  tai yra graži mūsų pasaulio harmonija“, – premjerinio spektaklio pagal Paulinos Pukytės knygą idėją aiškina režisierė Gabrielė Tuminaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Kai pradėjau dirbti Paryžiuje domėjimasis lietuvių kalba buvo visiškai kitoks, negu dabar. Tais laikais lietuvių kalbą studijavo tik lingvistines studijas pasirinkę studentai, ir jiems mūsų kalba buvo pati archajiškiausia dar gyva indoeuropiečių kalba – tarsi egzotika. O dabar mokytis ateina žmonės, kurie domisi Lietuva ir jiems lietuvių kalbos reikia, kad įvairiais tikslais galėtų bendrauti su lietuviais“, – pasakoja Rytų kraštų ir civilizacijų instituto Paryžiuje lietuvių kalbos ir literatūros lektorė Gražina Čiarnaitė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie lituanistiką Prancūzijoje. 

„Šita knyga labai lengvai man pasirašė. Ją rašydamas jaučiau, kad ne kuriu kažką, o bėgu paskui žodžius, kurie mane veda“, – sako Kanados rašytojas Antanas Šileika apie savo apsakymų rinkinį „Pirkiniai išsimokėtinai“, kuriame vaizduoja lietuvių imigrantų šeimą, bandančią įsikurti ir pritapti naujame pasaulyje.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ lapkričio 11 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close