captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Balkono teatras – nauja eksperimento erdvė

 „Rekonstruotas, modernia šviesos ir garso įranga aprūpintas Balkono teatras turi galimybių tapti nauja aktualia teatrine vieta. Juk būtent akademijos auditorijose užsimezga ateities Lietuvos teatro idėjos. Balkono teatro paskirtis ir būtų suteikti jauniems, besiformuojantiems menininkams eksperimento erdvę“, – įsitikinusi LMTA Meno prorektorė, profesorė teatrologė Ramunė Marcinkevičiūtė.
LMTA Meno prorektorė<br> profesorė teatrologė Ramunė Marcinkevičiūtė. lmta.lt nuotr.
LMTA Meno prorektorė
profesorė teatrologė Ramunė Marcinkevičiūtė. lmta.lt nuotr.

 „Portretiniai filmai šiek tiek gąsdina žiūrovą, nes idealus portretas, mano manymu, įmanomas tik tuo atveju, jeigu portretuojamasis nežino, kad jį filmuoja. Filmas yra šiek tiek ir vaidybinis, netiesiogiai, bet linksmas, įdomus“, – apibūdina „Scanoramoje“ pristatomą savo naują dokumentinį filmą „Apie Joną“ režisierius Jokūbas Vilius Tūras.

 Dienraščių kultūros puslapių apžvalga. 

„Lietuvių literatūra maža, labai maža“, – konstatuoja rašytojas Andrius Jakučiūnas. Su rubrika „Požiūris“ – naujoji utopija, kaip iš esmės pagerinti lietuvių literatūros kokybę.  

„Rekonstruotas, modernia šviesos ir garso įranga aprūpintas Balkono teatras turi galimybių tapti nauja aktualia teatrine vieta. Juk būtent akademijos auditorijose užsimezga ateities Lietuvos teatro idėjos. Natūralu, kad jos ne visada peržengia specialybės auditorijų ribas, pasiekia platesnį publikos ratą ar tiesog išnyksta, neradusios bendraminčių. Balkono teatro paskirtis ir būtų suteikti jauniems, besiformuojantiems menininkams eksperimento erdvę. Erdvę, kurioje galima ir netgi privaloma drąsiai klysti ir daryti atradimus. Kritiškai vertinti ir savomis meno priemonėmis analizuoti sudėtingus šiuolaikinio pasaulio reiškinius“, – teigia LMTA Meno prorektorė, profesorė Ramunė Marcinkevičiūtė. Apie Balkono teatrą pokalbis studijoje su teatrologe R. Marcinkevičiūte, LMTA Teatro ir kino fakulteto dekane Elona Bajoriniene bei režisieriumi Aidu Giniočiu.

 Ved. Juta Liutkevičiūtė

„Ryto allegro“ lapkričio 10 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 
http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...