captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“: apie architektūrą, istoriją ir politiką

„Reikia nebijoti kurti naujas prasmes. Investavimas į kasdienybės paveldo objektus bylotų, kad mums svarbu ne pasipuikavimas ir fasadai, bet sukūrimas visiems patogios ir jaukios gyventi terpės“, – apie istorijos ir architektūros ryšius sako architektūros tyrinėtojas Vaidas Petrulis.
Architektūros tyrinėtojas Vaidas Petrulis.
Architektūros tyrinėtojas Vaidas Petrulis.

„Tomo Venclovos pasakojimas Lenkijoje puikiai žinomas ir būtinas, bet reikia ir ko nors naujo. Juk negali būti, kad mes visi Lietuvą suprantame tik jo žodžiais“, – apie lietuvių kultūros kelius Lenkijoje pasakoja Jano Novako-Jezioransko Rytų Europos kolegijos leidybos direktorius Laurynas Vaičiūnas. 

„Spektaklis nėra pasakojimas apie tai, kodėl lietuviams nesiseka Londone. Tokių nereikalingų žmonių pilna visur – Europa nežino, ką daryti su pabėgėliais, o ir Gedimino prospektu vaikšto viską praradusių žmonių“, – sako spektaklio „Bedalis ir labdarys“ režisierė Gabrielė Tuminaitė.

„Išorinis siužetas – ne mano arkliukas. Patys savaime faktai, kad ir kokie jie būtų netikėti, manęs nedomina. Ar nėra taip, kad patys svarbiausi dalykai nutinka tuomet, kai niekas nenutinka?“ – pastebi Valdas Papievis, kurio romanas „Odilė, arba Oro uostų vienatvė“ dalyvauja „Metų knygos rinkimuose“.

„Lietuvių literatūra maža, labai maža“, – konstatuoja rašytojas Andrius Jakučiūnas ir naujoje utopijoje siūlo, kaip iš esmės pagerinti lietuvių literatūros kokybę.

„Žinodami rinką, stengiamės neperžengti sveiko proto ribų. Mūsų programa optimali – yra pakankama įvairovė ir aiškios pasirinkimo nuorodos“, – į 13-ąjį  Europos kino forumą „Scanorama“ kviečia festivalio  meno vadovė Gražina Arlickaitė.

Kaip politika veikia architektūrą ir urbanistiką? Koks mūsų ryšys su skirtingų istorinių laikotarpių architektūra? Apie architektūros, istorijos ir politikos ryšius laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ pasakos architektūros tyrinėtojas dr. Vaidas Petrulis.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – lapkričio 7 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama lapkričio 8 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...