captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: kochleariniai implantai suteikia girdėjimo džiaugsmą

Kochleariniai implantai – tai klausos protezai. Jų dėka sunkią arba visišką klausos negalią turintys žmonės, kuriems įprastinės klausos stiprinimo priemonės jau nepadeda, gali girdėti.
Kochlearinis implantas.
Kochlearinis implantas.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose itin sudėtinga kochlearinės implantacijos operacija atlikta vos pusmečio sulaukusiai negirdinčiai mergaitei. Prieš laiką gimusi pacientė sirgo sunkia infekcija ir jai gydyti skirti antibiotikai išgelbėjo gyvybę, tačiau negrįžtamai pažeidė klausą. Apie šiuolaikines gydymo galimybes laidoje pasakos LSMUL Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos gydytojas otochirurgas Giedrius Gylys. Laidoje dalyvaus ir Kochlearinių implantų naudotojų asociacijos pirmininkė Asta Girnienė, kurios šeimoje auga vaikas su tokiu implantu.

Lietuvos aklųjų biblioteka – vienintelė šalyje leidžia garsinius leidinius. Regėjimo negalią turintiems žmonėms tokios knygos – tai pažinimo džiaugsmą suteikiantis dalykas, taip atveriama vis daugiau galimybių mėgautis literatūros kūriniais ir kitais leidiniais. Biblioteka gali pasiūlyti jau daugiau kaip 15 tūkst. žmonių su regėjimo negalia ypač mėgstamų garsinių knygų ir žurnalų, vis dar labai trūksta įskaitytų romanų bei detektyvinės literatūros. Todėl knygų įgarsinimui biblioteka nuolat pasitelkia savanorius, o šiuo metu skuba įrengti dar vieną įrašų studiją. Apie visa tai pokalbis su Lietuvos aklųjų bibliotekos direktore Rasa Januševičiene.

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ – lapkričio 7 d., šeštadienį, 11.05 val. per LRT RADIJĄ.

Laidai kartojama lapkričio 12 d. 15.05 val. ir lapkričio 13 d. 00.05 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...