captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro”: prasidėjo Europos šalių kino forumas „Scanorama“

„Mums svarbu parodyti ne tik naujausius, bet ir laiko patikrintus filmus, kurių estetinė ir etinė vertė yra neginčijama. Festivalis visada derino istorinį požiūrį į kino meno plėtrą, ieškodamas praeities ir dabarties sąsajų, atskleidžiančių tradicijos tęstinumo ir modernios kino kalbos paieškų dialogą“, – sako Europos šalių kino forumo „Scanorama“ direktorė dr. Gražina Arlickaitė.
Europos šalių kino forumo „Scanorama“ direktorė dr. Gražina Arlickaitė.  Roko Miliaus nuotr.
Europos šalių kino forumo „Scanorama“ direktorė dr. Gražina Arlickaitė. Roko Miliaus nuotr.

„Jubiliejinis meno ir mados festivalis „Virus“ pasiekė savo brandą, todėl ir šio rudens renginiai tiesiog bus „virusiniai“ visomis šio žodžio prasmėmis. Mes daug metų puoselėjame įvairias meno ir mados sintezės versijas. Šios meno rūšys suartėdavo ir skirdavosi festivalio programose, tačiau jas abi visada vienijo aktualumas, iššūkis, meninė branda“, – teigia „Virus'20“ vadovas menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Šiaurės Atėnai“, „Nemunas“, „7 meno dienos“, „Literatūra ir menas“.

„Vaikų prašėme papasakoti, ko jie bijo, ir įrašinėjome. Taip pat prašėme nupiešti savo baimes. Įrašus panaudojome baimių muziejui, o įkvėpti tų nupieštų baimių nulipdėme jas ir uždarėme į stiklainius.  Mūsų spektaklis moko susidraugauti su baime, nes jos įveikti neįmanoma“, – apie spektaklio tikslus pasakoja režisierė Jūratė Trimakaitė, kviečianti į premjerą „Kas Tu?“ Klaipėdos lėlių teatre.

„Mums svarbu parodyti ne tik naujausius, bet ir laiko patikrintus filmus, kurių estetinė ir etinė vertė yra neginčijama. Festivalis visada derino istorinį požiūrį į kino meno plėtrą, ieškodamas praeities ir dabarties sąsajų, atskleidžiančių tradicijos tęstinumo ir modernios kino kalbos paieškų dialogą“, – sako Europos šalių kino forumo „Scanorama“ direktorė dr. Gražina Arlickaitė. Apie šių metų „Scanoramą“ pokalbis studijoje.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ lapkričio 6 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...