captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: konkursas tradicinis. Ar keičiasi laimėtojų pagerbimo šventė?

Iš visų Lietuvos kampelių penktadienį į Kaune esantį kultūros ir sporto centrą „Girstutis“ rinkosi jau dvidešimt antrą kartą organizuoto konkurso ,,Metų ūkis“, kuriame dalyvavo 410 ūkių savininkų, nugalėtojai ir prizininkai.

Tai ilgiausiai besitęsiantis, išlaikęs savo esminius principus, ūkininkų konkursas. Ar keičiasi jo laimėtojų pagerbimo šventės?

Lietuvoje yra ūkininkų, kurie nuolat ieško naujovių, stengiasi didinti augalininkystės rentabilumą. Būtent dėl to kai kurie jų praėjusį rudenį sėjo žieminių žirnių. Paprastai jie subręsta apie 20 dienų anksčiau, negu sėti pavasarį.  Žieminiai žirniai kuliami liepos viduryje. Dažniausiai tuo metu būna sausi orai, dar neprasidėjusi žieminių kviečių pjūtis. Privalumų daug ir visi jie savaip svarbūs. Tačiau tai teorija. O ką parodė žieminių žirnių auginimo eksperimentas Panevėžio, Ukmergės, Švenčionių, kai kuriuose kituose rajonuose?

Po gąsdinančių išvadų, pastaruoju metu skelbiamų visuomenės informavimo priemonių, kad dažnai valgant rūkytus, sūdytus mėsos gaminius didėja tikimybė susirgti vėžiu, sukluso ne tik miestų, bet ir kaimų gyventojai.  Ar kaimo žmonės atsisakys lašinių, kitų rūkytų mėsos gaminių?                 

 Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, lapkričio 9 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close