captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Metų knygos rinkimuose – Dalios Staponkutės „Iš dviejų renkuosi trečią. Mano mažoji Odisėja“

„Knyga prasidėjo nuo mano dukrų kalbos, kaip jos jaučiasi kalbėdamos lietuviškai, ką joms reiškia gyventi dviejose kultūrose, ką man reiškia taip gyventi“, – tekstuose aprašytas asmenines patirtis apibūdina rašytoja, vertėja ir dėstytoja Dalia Staponkutė.
Dalios Staponkutės knygos „Iš dviejų renkuosi trečią. Mano mažoji Odisėja“ viršelio fragmentas.
Dalios Staponkutės knygos „Iš dviejų renkuosi trečią. Mano mažoji Odisėja“ viršelio fragmentas.

„Naujažodžius kuria ne tik jaunimas, nuo amžiaus čia nepriklauso. Kuria tie, kurie turi kūrybinį varikliuką ir gerą kalbos jausmą, kurie moka naudotis kalbos teikiamomis galiomis. Tokie žmonės jaučiasi laisvi kalboje, nesiskundžia, kad lietuvių kalba skurdi, nepritaikyta moderniam gyvenimui“, – pastebi viena garsinio naujažodžių žodynėlio „Tartuvas“ autorių dr. Rita Miliūnaitė. Su rubrika „Kalbos rytas“ –  apie „Tartuvą“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Panevėžio miesto muzikinio teatro scenoje lapkričio 6, 8 dienomis pirmą kartą bus rodomas Fredericko Loewe miuziklas „Mano puikioji ledi“, parašytas pagal garsaus anglų rašytojo  B. Shaw pjesę „Pigmalionas“. Teatro režisierius Nerijus Petrokas šiam darbui jėgas suvienijo su austrų scengrafu Frideriu Kleinu. Apie „Mano puikiosios ledi“ premjerą bei tarptautinę partnerystę kalbėsimės su miuziklo režisieriumi Nerijumi Petroku.

„Knyga prasidėjo nuo mano dukrų kalbos, kaip jos jaučiasi kalbėdamos lietuviškai, ką joms reiškia gyventi dviejose kultūrose, ką man reiškia taip gyventi. Jos jau visai kitokios nei aš ir liks man savotiška paslaptimi“, – tekstuose aprašytas asmenines patirtis apibūdina rašytoja, vertėja ir dėstytoja Dalia Staponkutė. Apie eseistikoje sudėtas asmenines patirtis pokalbis su autore, kurios knyga „Iš dviejų renkuosi trečią. Mano mažoji Odisėja“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ lapkričio 4 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...