captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: ar įveiks šernai pieno ūkio šeimininką?

Mažos pieno supirkimo kainos varo į neviltį ne vieną pieno ūkio šeimininką. Dar sunkiau Skuodo rajono Žalgirių kaimo ūkininkui Zigmantui Jasui, kurio didžioji dalis iš 60 ha žemės yra šalia Kretingos miškų urėdijos komercinių medžioklės plotų. Šernų bandos išknisa ir išguldo pasėlius, sugadina pievas.

Šiemet pavasarį šernų padaryta žala buvo ypač didelė, ūkininkas net svarstė likviduoti ūkį. Kaip pasikeitė padėtis per pusmetį, ar įveiks šernai pieno ūkio šeimininką?

Dažname kaime bendruomenės namai dabar jau – įprastas reiškinys. Ne vienam įdomu, kaip sodiečiai namus rekonstravo, remontavo, įrengė, prižiūri bei naudojasi. Raseinių rajone, Milašaičiuose, bendrų namų įrengimas – vietos istorijos dalis. Kurtis reikėjo apleistame pastate, kur pokaryje buvo ūkio kontora, vėliau mokykla, dar vėliau namo niekam nereikėjo. Dabar pustrečio šimto vietos gyventojų turi jaukius namus, patogią vietą susiburti įvairiomis progomis.

Su  rubrika „Diena kaime“ šios savaitės laidose apie kasdienos veiklą ir gyvenimą kaime pasakoja Algirdas Lekaveckas. Jis ne tik ūkininkas, turi ekologinį pieno ūkį, bet ir Antazavės seniūnas. Kasdien šeštą ryte su žmona Regina melžia ir šeria karves, po to darbas seniūnijoje, o po jo – vakarinė ruoša. Kaip spėja visur, kuo ypatingas buvo antradienis?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, lapkričio 4 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...