captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: speltos kviečių privalumai. Ūkininko ir gydytojos dietologės argumentai

Širvintų rajono ūkininkas Liubomiras Vošteris, patyręs augalininkystės ūkio šeimininkas, jau keletą metų augina 5 ha speltos kviečių, kurių glitimas mažesnis negu įprastų kviečių.

Ūkininkas įsitikinęs, kad speltos miltai daug naudingesni sveikatai, tik vartotojai mažai apie juos žino. Grūdų supirkėjai labiau perka ir daugiau moka už didesnio glitimo grūdus. Gydytoja dietologė Edita Gavelienė patvirtina, kad speltos miltai sveikesni, bet skirtumas nėra didelis.                                                             

Su rubrika „Diena kaime“ šios savaitės laidose kalba nedidelio ekologinio pieno ūkio šeimininkas, seniūnas, aktyvus visuomenininkas Algirdas Lekaveckas. Gimęs ir augęs Zarasų rajone, Plisiškių kaime, jis dabar ten ir gyvena, nors seniūnas – Antazavėje, gretimoje gyvenvietėje. Pradėjęs ūkininkauti dar pagal Valstiečių ūkio įstatymą, buvo vienas pirmųjų rajone. Dabar turi apie 70 ha žemės ir 20 melžiamų karvių. Daugiausia tvarkosi dviese su žmona Regina, dar brolis padeda. Naujus namus, ūkinius pastatus pasistatė greta gimtosios sodybos – tėvų namų. Šiuo metų laiku kaime ramiau, darbai laukuose pasibaigę, nors gyvulius ūkininkas dar lauke gano. Koks pirmadienis buvo seniūnijoje ir ūkyje?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, lapkričio 3 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...