captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie „Vitalijaus Mazūro aukso amžių“

„Prisimenant tuos spektaklius, prieš akis iškyla poezijos arba poetinio mąstymo įkvėptas integralių, universalių dailininko įvaizdžių teatras, kuriam šiandien niekas negali prilygti. Režisieriai moka sukurti gražų, mielą, kartais žaismingą, lyrišką arba universalų reginį, bet stinga gilumos ir paslapties, viliojusių į Mazūro spektaklius“, – teigia knygos „Vitalijaus Mazūro aukso amžius“ autorė teatrologė Audronė Girdzijauskaitė.
Režisierius Vitalijus Mazūras.
Režisierius Vitalijus Mazūras.

Paminklą Jonui Basanavičiui ketinama statyti pagal tarpukariu sukurtą maketą. Kaip ir kodėl pritarta šiai idėjai? Ar toks paminklas atspindi šių dienų istorijos sampratą? Kodėl noras įamžinti valstybei svarbiausius dalykus kartais kelia susipriešinimą?

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Jaunas karalius priešinasi senam drakonui, kapitalo dalybos vyksta tik atimant ar paveldint viską. Šios liekanos tokios gajos, kad pasakos keliasi į TV, į internetą – nuo amžinos jaunystės eliksyro receptų iki herojų paieškų, kurių tėra dvi grupės – turčiai (elitas) ir degradavusieji (runkeliai), nors dažniausiai būna abu viename. Visa likusi gyventojų dalis – arti 3 mln. – išmesta už interesų ribų“, – komentare su rubrika „Požiūris“ pastebi meno kritikas Vaidas Jauniškis.

„Prisimenant tuos spektaklius, prieš akis iškyla poezijos arba poetinio mąstymo įkvėptas integralių, universalių dailininko įvaizdžių teatras, kuriam šiandien niekas negali prilygti, – režisieriai moka sukurti gražų, mielą, kartais žaismingą, lyrišką arba universalų reginį, bet stinga gilumos ir paslapties, viliojusių į Mazūro spektaklius“, – teigia knygos „Vitalijaus Mazūro aukso amžius“ („Kultūros barai“) autorė teatrologė Audronė Girdzijauskaitė. Reportažas iš knygos sutiktuvių Vilniaus teatre „Lėlė“.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ lapkričio 3 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...