captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: studentiška idėja virto unikaliu aromatinių žolynų ūkiu

Panevėžio rajone, Paliūniškyje, senelių sodyboje su šeima gyvenanti Milnora Pšibišauskienė dar studijų metais Prancūzijoje susidomėjo retais ir kvapiais augalais.
Milnora Pšibišauskienė. Loretos Lileikienės nuotr.
Milnora Pšibišauskienė. Loretos Lileikienės nuotr.

Per dešimtmetį  aromatinių žolynų ūkio šeimininkė tapo gerai žinoma visoje šalyje.  Dabar nedideliame 1,5 ha ūkyje auga maždaug 10 mėtų rūšių: šokoladinės, šveicariškos, garbanotosios, įvairūs prieskoniniai augalai – raudonėlis, pelėtrūnas, dašis, juozažolė ir dar daugybę kitų. Arbatų mišiniai ir prieskonių rinkiniai leidžia šeimai išgyventi ir puoselėti šimtametę senelių sodybą.

Su rubrika „Diena kaime“ šios savaitės laidose apie kasdienos veiklą ir gyvenimą kaime pasakos  ūkininkas, seniūnas, aktyvus visuomenininkas ir fotografas Algirdas Lekaveckas. Jis gimė ir augo Zarasų rajone, Plisiškių kaime, mokėsi Kauno politechnikume, po to Žemės ūkio akademijoje, išbandė keletą su technika susijusių profesijų, o nuo 1989 m. dar pagal Valstiečių ūkio įstatymą vienas pirmųjų rajone pradėjo ūkininkauti. Dabar turi apie 70 ha ir 20 melžiamų karvių. Algirdas ne tik spėja prie ūkio reikalų, kur, beje, daugiausia rūpesčių tenka žmonai Reginai, bet ir valdišką darbą turi – jau 15 m. yra Antazavės seniūnas. Gerai žino vietos žmones, tradicijas, aktualijas.  Pirmasis pokalbis apie ypatingą savaitgalį – mirusiųjų pagerbimo dieną.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, lapkričio 2 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close