captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje" – apie Algimanto Kunčiaus vaizdaraščius

„Atpažįstamumas man yra klišė. Kiti fotografai bijo prarasti susikurtą stilių, jie tiesiog negali būt neatpažįstami. Man tai svetima, mane tai labai varžytų. Nekuriu jokio pavidalo, kuris mane išskirtų, apie tai visiškai negalvoju, viską darau ekspromtu“, – sako fotomenininkas Algimantas Kunčius.
Fotomenininkas Algimantas Kunčius. A. Ufarto (BFL) nuotr.
Fotomenininkas Algimantas Kunčius. A. Ufarto (BFL) nuotr.

Paminklą Jonui Basanavičiui ketinama statyti pagal tarpukariu sukurtą maketą. Kaip ir kodėl pritarta šiai idėjai? Ar toks paminklas atspindi šių dienų istorijos sampratą? Kodėl noras įamžinti valstybei svarbiausius dalykus kartais kelia susipriešinimą?

„Dažniausiai kriterijus – knygas vertinantys žmonės, jų nuojauta, skonis. Visi rinkimai – mūšis, o po mūšio ne visada išlieka stipriausi“, – apie „Metų knygos rinkimų“ akciją sako knygas atrinkusios komisijos narys literatūrologas Rimantas Kmita. Kas ir kodėl išliko mūšyje?

„Aktoriaus profesija – įžengimas į jausmų imperiją, bet tas įžengimas į jausmų imperiją persimeta ir į santykius su kolektyvo, šeimos nariais, su aplinkiniais žmonėmis. Tai išbalansuoja, tačiau ši profesija verčia būti jausmų šalyje. Jei būsi šaltas, abejingas, ir tavo darbai, vaidmenys bus tokie pat“, – sako 65-ąjį gimtadienį minintis teatro ir kino aktorius Liubomiras Laucevičius.

„Tarp Helloweeno ir Vėlinių“ – apie gyvųjų demonstraciją prieš užmarštį – menotyrininkės Agnės Narušytės komentaras.

„Į mūsų parodų atidarymus ateina iki šimto žmonių, atvykę iš Vilniaus, Kauno tiesiog negali atsistebėti, iš kur Kėdainiuose tiek meno mylėtojų“, – sako Janinos Monkutės-Marks muziejaus direktorė Dalia Minkevičienė-Jazdauskienė. Tęsiame pasakojimus iš Kėdainių.

„Pats gyvenimas yra didelis ciklas. Ir globalia, ir individualia prasme – viskas juk susiję. Nieko negalvoju specialiai: didelė laimė stebėti kaitą, daugelio gyvenimo reiškinių mutavimą, matai tuos pasikeitimus, ir darosi įdomu, ir dalyvauji...“ – laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ apie savo gyvenimo vaizdaraščius pasakos Nacionalinės premijos laureatas fotomenininkas Algimantas Kunčius, kurio retrospektyvinė kūrybos paroda atidaryta Nacionalinėje dailės galerijoje.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ –  spalio 31 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama lapkričio 1 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...