captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kompozitorius Laimis Vilkončius

„Meno misija yra veikti klausytojo ar žiūrovo emocijas, o per emocijas – ir protą. Tačiau nebūtinai iš liūdesio gimsta ir tragiška melodija. Mano gyvenime nebuvo taip, kad po emocinių sukrėtimų būčiau kažką sukūręs“, – svarsto kompozitorius, chorvedys, dainininkas ir pedagogas Laimis Vilkončius.
Kompozitorius Laimis Vilkončius. lmta.lt nuotr.
Kompozitorius Laimis Vilkončius. lmta.lt nuotr.

„Sienų tapyba patiria nuostolių, tačiau, kai žvelgiame į freską, turime pamatyti meno kūrinį, o ne nuostolius, išdaužas. Kūrinio netektys neturi nustelbti, reikia jas eliminuoti – atstatyti tinko sluoksnį ir užtonuoti artima spalva. Šiuo keliu eidami Sapiegų rūmuose mes pasiekėme visai pakenčiamų rezultatų“, – pasakoja Sapiegų rūmų restauravimo darbų vadovas, aukščiausios kategorijos sienų tapybos restauratorius Juozas Algirdas Pilipavičius.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Įsikūrę Kretingos dvaro sodyboje turėjome viltį atgaivinti dvare buvusias gražias muzikavimo, poezijos, švietėjiškas tradicijas. Mūsų orientyru tapo grafo Juozapo Tiškevičiaus herbas, kuriame pavaizduotas mėnulis su žvaigždėmis“, – sako Kretingos menų festivalio „Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo“ vadovė Vida Kanapkienė.

„Meno misija yra veikti klausytojo ar žiūrovo emocijas, o per emocijas – ir protą. Tačiau nebūtinai iš liūdesio gimsta ir tragiška melodija. Mano gyvenime nebuvo taip, kad po emocinių sukrėtimų būčiau kažką sukūręs“, – svarsto kompozitorius, chorvedys, dainininkas ir pedagogas Laimis Vilkončius, savo „uždelsto“ gimtadienio proga kviečiantis į jubiliejinį koncertą. Pokalbis studijoje.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ spalio 30 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...